Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTA

RUSZYŁA BUDOWA BASENU. MIESZKAŃCY PYTAJĄ: CO Z KRZYŻEM?

Kilkanaście dni temu rozpoczęła się budowa kompleksu basenów sportowo-rekreacyjnych przy ul. św. Jadwigi Królowej w Radomsku. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie nowy basen zostanie oddany do użytku za 2 lata. Mieszkańcy obserwujący budowę zastanawiają się co stanie się z krzyżem znajdującym się na placu budowy.

Pan Kamil pyta wprost: – Czy będziemy mieli jedyny w Polsce basen z krzyżem w samym środku inwestycji?

Urzędnicy uspokajają mówiąc, że w Radomsku do precedensu nie dojdzie. Zapewniają jednocześnie, iż krzyż zostanie przeniesiony w inne miejsce.  – Krzyż misyjny zlokalizowany w obrębie działki, na której ma zostać wybudowany basen zostanie w uzgodnieniu z władzami kościelnymi przestawiony w inne miejsce. Prace te zostały przewidziane w postępowaniu na wyłonienie wykonawcy obiektu basenowego i w jego ramach zostanie on przestawiony. Nowa lokalizacja krzyża została przewidziana w projekcie budowlanym – wyjaśnia naczelnik Wydziału Infrastruktury i Inżynierii Miejskiej, Monika Andrysiak.

Więcej w jutrzejszym wydaniu dwutygodnika „Pomiędzy Stronami”.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Panie Kamilu. Przerąbane. Urzekła nas pańska historia. To kolejny po parkach żywotni problem miasta Radomska. Jak nic pan powinien zostać doradcą park-prezydenta Ferenca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW