NIE TYLKO STRASZĄ, ALE STWARZAJĄ NIEBEZPIECZEŃSTWO

Reklama

Swoim wyglądem straszą od wielu lat. Gdyby tylko tak na to patrzeć, dałoby się jakoś obok tego przejść. Estetyka jest bowiem kwestią gustu. Obiekty, o których mowa stwarzają jednak zagrożenie. Nic zatem dziwnego, że mieszkańcy Radomska, zastanawiają się dlaczego takie architektoniczne rudery są wciąż wkomponowane w krajobraz miasta.

Mowa o dwóch obiektach, które chociaż mają swoich właścicieli od lat żyją swoim życiem.  Znajdują się one w centrum miasta.  Jeden usytuowany jest przy ul. Piastowskiej, drugi na osiedlu Tysiąclecia.  Patrząc na nie można rzec, że pomimo, iż mają właścicieli żyją własnym życiem.

W obiekcie przy ulicy Piastowskiej przed kilkoma dniami naprawiane zostało drewniane ogrodzenie, które kolokwialnie pisząc chciało przytulić się do chodnika.  Obecnie wszystko jest w porządku. Obiekt, owszem wizytówką osiedla nie jest, ale co najważniejsze wątpliwej jakości ogrodzenie zostało naprawione.

Nieco inaczej sprawa wygląda z obiektem znajdującym się na osiedlu Tysiąclecia.  On nie tylko straszy, ale i zagraża bezpieczeństwu. Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy przy okazji ubiegłotygodniowych ćwiczeń Ochotniczych Straży Pożarnych nadzorowanych przez zawodowych strażaków zwracali uwagę na to, iż jest to nie tylko miejsce schadzek, ale i zabaw małych dzieci. – Obiekt jest otwarty. Wielokrotnie przeganiałem z niego małolaty – usłyszeliśmy od pana Jacka.  – Zgłaszałem problem do miejskich urzędników, ponieważ moim zdaniem prezydent jako gospodarz miasta powinien zareagować,  wręcz zmusić właściciela obiektu jeżeli nie do remontu, to do rozbiórki, lub do dostatecznego zabezpieczenia budynku – dodaje.

Rzeczywistość mija się jednak z oczekiwaniami mieszkańców miasta.  Spychologia wygrywa… – Właściwym organem do udzielenia odpowiedzi na pytania w sprawach bezpieczeństwa obiektów budowlanych jest Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Organ ten posiada wiele kompetencji i uprawnień, w tym między innymi oceny stanu technicznego budowli oraz egzekwowania od właścicieli obowiązku utrzymania we właściwym stanie technicznym obiektów budowlanych. Organ ten posiada również – w przypadku stwierdzenia między innymi, że obiekt budowlany może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi –  uprawnienia do  wydania decyzji nakazującej usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości. Prezydent miasta nie posiada uprawnień do tego typu rozstrzygnięć.

Wydział Bezpieczeństwa i Porządku  wielokrotnie informował Państwowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Radomsku o obiektach budowlanych znajdujących się na terenie miasta, których stan techniczny, w ocenie pracowników Wydziału, może zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców wnosząc jednocześnie o podjęcie stosowanych działań – wyjaśnia Jacek Paul, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku UM Radomsko.

Słowem: wolność Tomku w swoim domku. Oby tylko nie doszło do tragedii…

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button