RUTW ŚWIĘTUJE 10. URODZINY

Reklama

Pomaga wielu ludziom wyjść z cienia samotności i odzyskać radość życia. Jest dobrem społecznym i wielką wartością dla starszych, ale nie tylko, mieszkańców naszego miasta. Mowa o Radomszczańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku,który świętuje 10-lecie swojego istnienia.

Pomysłodawczynią powstania pierwszego w Radomsku uniwersytetu dla seniorów była Ewa Kaczmarczyk, która od 10 lat prezesuje organizacji. – Ideą jaka od samego początku przyświecała powstaniu uniwersytetu było pobudzenie osób starszych, emerytów i rencistów, ale nie tylko, do aktywnego udziału w życiu społecznym i kulturalnym miasta, zachowanie oraz zwiększanie intelektualnej i fizycznej sprawności a także integracja środowiska i przeciwdziałanie osamotnieniu – zauważa prezes Ewa Kaczmarczyk.

Od 2010 roku uniwersytet na charakter otwarty. – Naszymi słuchaczami mogą być osoby w wieku przedemerytalnym, jak również emeryci i renciści. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – zauważa prezes RUTW.

Tak też było podczas jubileuszowej gali, która odbyła się dziś w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Oprócz wspomnień, postawiono i na rozrywkę. Śpiewano piosenki, recytowano wiersze, a pokaz mody okraszony rewelacyjnym komentarzem przerywały salwy śmiechu i gromkie brawa.

Jak na jubileusz przystało były gratulacje i słowa uznania. A te popłynęły m.in. z ust  parlamentarzystów: poseł Anny Milczanowskiej i Elżbiety Radziszewskiej, prezydenta Radomska Jarosława Ferenca, starosty radomszczańskiego Andrzeja Pluteckiego oraz przyjaciół RUWT.

Słuchacze uniwersytetu za ciepłe słowa, które popłynęły pod ich adresem podziękowali poczęstunkiem, wernisażem prac plastycznych studentów i sympatyków, który odbył się w Muzeum Regionalnym w Radomsku oraz zapewnieniem, iż będą działać na rzecz mieszkańców naszego miasta i powiatu dopóki starczy im sił.

 

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD