SĄ PIENIĄDZE NA INFRASTRUKTURĘ SPORTOWĄ

Reklama

Zarząd Województwa Łódzkiego, podczas dzisiejszego posiedzenia zdecydował o przeznaczeniu 4 mln zł na dofinansowanie 56 zadań inwestycyjnych ukierunkowanych na infrastrukturę sportową, na terenie województwa łódzkiego. Wśród nich są inwestycje z powiatu radomszczańskiego.

Dofinansowanie otrzymają gminy: Wielgomłyny, Lgota Wielka oraz Gomunice. W Wielgomłynach za 74 tys. złotych wyremontowana zostanie hala sportowa (dofinansowanie: 59 tys. 200 zł). Na terenie gminy Lgota Wielka za 100 tys. złotych zostaną wyremontowane i doposażone sale gimnastyczne w Publicznej szkole Podstawowej w Woli Blakowej oraz PSP w Lgocie Wielkiej (dofinansowanie: 80 tys. zł). Z kolei w Gomunicach zostanie przeprowadzony remont trybun na gminnym stadionie sportowym (koszt inwestycji: 77 tys. 808 zł, dofinansowanie: 62 tys. 500 zł).

– To bardzo potrzebne inwestycje, które realizować będą na swoim terenie samorządy lokalne. Wspieramy sport, zwłaszcza dzieci i młodzieży, a większość z tych zadań przeznaczona jest dla środowiska szkolnego, bo przyszli mistrzowie olimpijscy rozpoczynają swoją przygodę ze sportem bardzo wcześnie. Poprzez sport hartujemy młode pokolenie i inwestujemy w profilaktykę prozdrowotną – podkreśla marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD