Z ŻYCIA MIASTA

ŚDM W RADOMSKU. WZMOŻONE DZIAŁANIA FUNKCJONARIUSZY

W Radomsku trwają ostatnie przygotowania do imprez, organizowanych w ramach obchodów Światowych Dni Młodzieży. Już w najbliższą środę do naszego miasta przyjadą podróżujący do Krakowa pielgrzymi z całego świata. Przez kilka dni będą uczestniczyć w imprezach towarzyszących ŚDM. Większość z nich odbędzie się w Parku Solidarności w Radomsku.

Wolontariusze przygotowują się do pracy podczas imprez w ramach ŚDM w Radomsku
Wolontariusze przygotowują się do pracy podczas imprez w ramach ŚDM w Radomsku

Według szacunków organizatorów, do Radomska przyjedzie ok. 1 tys. pielgrzymów. Nad ich pobytem oraz przebiegiem imprez czuwać będzie ponad 50 wolontariuszy. Wzmożone patrole pełnić będzie policja. Funkcjonariusze zapowiadają, że przez najbliższe kilka dni obowiązywać będą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

– Na te dni zaplanowana jest zwiększona ilość służb. Przez miesiąc wszyscy policjanci mają wstrzymane urlopy. Jest pełna mobilizacja i pełna gotowość do podejmowania działań – zapewnia Włodzimierz Czapla z KPP Radomsko. – Działania policjantów będą sprowadzały się przede wszystkim do ochrony życia i zdrowia ludzi oraz mienia. Najogólniej mówiąc, będziemy dbali o bezpieczeństwo i porządek w miejscach publicznych. Innymi słowy będziemy realizowali swoje codzienne zadania przy użyciu większej liczby policjantów – dodaje.

– Z informacji jakie posiadamy, na terenie gminy Przedbórz będzie przebywało około 60 pielgrzymów z Republiki Południowej Afryki, około 30 osób z USA będzie przebywało w gminie Kodrąb. Gmina Gidle będzie gościć około 40 pielgrzymów ze Szwecji, natomiast gmina Lgota Wielka przyjmie około 14 osób z Korei Południowej. Gmina Kamieńsk i Gomunice będzie gościła osoby z Meksyku w ilości 30 osób. Jeżeli chodzi o teren Gminy Miasta Radomsko to  przebywać będzie około 200 pielgrzymów  Kanady, Chorwacji, Szwecji, USA i RPA – informuje rzecznik radomszczańskiej policji Aneta Komorowska.

Pielgrzymi wyposażeni będę w specjalne identyfikatory.

– Wszyscy pielgrzymi będę posiadać identyfikatory, na których będzie podany kraj, z którego pochodzą oraz diecezja, do jakiej zostali przyporządkowani. Poza identyfikatorem na terenie obejmującym Radomsko każdy z pielgrzymów będzie posiadał dodatkową wizytówkę zawierającą dane rodziny, u której przebywa, z adresem oraz numerem kontaktowym – informuje Włodzimierz Czapla z KPP Radomsko.

Podczas trwania imprez, zarówno pielgrzymi, jaki i mieszkańcy Radomska mogą się spodziewać kontroli osobistej oraz bagażu.

– Chcemy, aby cała impreza przebiegła spokojnie i bezpiecznie. Prosimy wszystkich jej uczestników, aby informowali służby porządkowe o wszystkim, co wzbudza ich podejrzenie. Mam na myśli chociażby pozostawione bez opieki pakunki – mówi Aneta Komorowska.

Autokary, które przywiozą do Radomska pielgrzymów, będą zaparkowane na terenie miejskiej targowicy.

 

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW