SENIOR TO BRZMI DUMNIE [FOTO]

Reklama

W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które mają stanowić okazję do celebrowania dojrzałego czy starszego wieku. Jednym z takich dni jest Światowy Dzień Seniora przypadający listopadzie. Wzorem lat poprzednich nie tylko z nutą powagi, ale i na wesoło  ten dzień obchodzony był dzięki seniorom zrzeszonym w Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oddział w Radomsku.

 W radomszczańskim oddziale PZERiI zrzeszonych jest 380 osób. Patrząc na nie, nie można jednak poprzeć tezy, że Radomsko to miasto starych ludzi. Owszem, siwy włos pokrył ich głowy, wzrok już nie taki, a i choroby ich nie oszczędzają.  Mają jednak to coś, czego brakuje wielu młodym ludziom: entuzjazm życia i chęć integracji.

 Dzięki takiemu podejściu do życia radomszczańscy seniorzy nie zamykają się w czterech ścianach, nie siedzą tylko w bamboszach przed telewizorem, ale spotykają się, rozmawiają. Co jednak najważniejsze nie tylko uczestniczą, ale i organizują wiele wydarzeń. – Powiem tak: aktywny, cieszący się życiem dziadek i pełna pasji babcia to doskonały przykład dla młodszych pokoleń. Co wnukom po dziadku i babci, którzy oglądają tylko seriale i użalają się nad sobą – usłyszeliśmy od pani Krystyny.

O aktywności radomszczańskich seniorów świadczą działające w Radomsku takie organizacje jak PZERiI, Towarzystwo Węgierskie,  Uniwersytety III Wieku oraz chóry. Jeden z nich – „Złocisty Promień” pod dyrekcją Jana Mielczarka wzorem lat ubiegłych uświetnił swoim występem dzisiejszą uroczystość, którą prezes PZERiI Danuta Kusek określiła jako szczególne święto ludzi starszych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD