SZYJĄ Z PASJI, MIŁOŚCI I CHĘCI POMAGANIA

Reklama

Są grupą kobiet, które każdego dnia próbują wypełnić barwami szary świat szpitalnych oddziałów. W ramach akcji obdarowują dzieciaki przebywające na oddziałach szpitalnych, hospicjach czy Domach Dziecka. Jak mówią maluchy w szpitalu często potrzebują pluszowego kompana, by mieć do kogo się przytulić lub odstraszyć potwory, kryjące się pod łóżkiem czy za drzwiami.

– Szyjemy maskotki, pluszaki, poduszki,poszewki, czapeczki, opaski, worki, worko- plecaki,piórniki, kosmetyczki i wszystko co może wywołać uśmiech na małych buźkach chorych dzieciaków – zauważa Agnieszka Kwiecień, koordynatorka akcji.

Inicjatywa została zaczerpnięta od grupy ogólnopolskiej ph. „Szyjemy dla dzieciaków z oddziałów szpitalnych”, której wolontariuszki z Radomska są jej aktywnymi członkami.- To dzięki wspaniałym dziewczynom z tej grupy zaczęłyśmy robić to, co robimy.To one wspomagają nas we wszystkim o co prosimy, służą radą i pomocą. Mówimy o nich cudowne, otwarte serca – zauważa A. Kwiecień.

Grupowe szycie z potrzeby serca

Raz w miesiącu kobiety starają się szyć grupowo.  – Spotykamy się w wyznaczonym miejscu, przynosimy maszyny, tkaniny i wszystko co niezbędne do stworzenia naszych „uszytków”. Szyjemy, ponieważ czujemy taką potrzebę,potrzebę niesienia pomocy innych – zauważa koordynatorka radomszczańskiej akcji.  

Ostatnie „grupowe szycie”miało miejsce w sobotę 17 listopada. – Spotykamy się w wyznaczonym miejscu,przynosimy maszyny, tkaniny i wszystko co niezbędne do stworzenia naszych „uszytków”. Szyjemy, ponieważ czujemy taką potrzebę, potrzebę niesienia pomocy innych. Patrząc na chore dzieciaki serce samo wyrywa się do pomocy. One w niczym nie zawiniły,to los od najmłodszych lat ich nie oszczędza. Chociaż maskotką chcemy wynagrodzić im cierpienie – zauważa koordynatorka radomszczańskiej akcji.  

Tym razem „uszytki” trafiły na oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Radomsku.    

Zachęcamy również osoby, do aktywnego uczestnictwa w naszej grupie. Jeśli ktoś nie potrafi szyć, to może wesprzeć nas materiałami czy kulką silikonową do wypychania – zauważa Agnieszka Kwiecień.  

xxx

 Szyjące z potrzeby serca kobiety zapraszają do aktywnego uczestnictwa w grupie. – Jeśli ktoś nie potrafi szyć, to może wesprzeć nas materiałami czy kulką silikonową do wypychania – zauważa Agnieszka Kwiecień.  

 Zapraszają też do odwiedzenia nowo powstałej strony na Facebooku „Radomsko szyje dla dzieci”. – To strona, dzięki której dowiedzą się Państwo co robimy, dla kogo i dlaczego. Obejrzycie relacje z naszych wizyt u dzieciaków oraz postępy naszych prac – konkluduje Agnieszka Kwiecień.

Więcej o wolontariuszkach z Radomska w dwutygodniku „Pomiędzy Stronami” z 29 listopada2018 roku.  

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD