MEBIN

SIM w Radomsku. W urzędzie rozmawiali o technicznych kwestiach

W czwartek, 29 kwietnia w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie dotyczące technicznych kwestii związanych z działalnością spółki SIM Łódzkie, która m.in. w Radomsku wybuduje dwa budynki z tanimi lokalami na wynajem z możliwością dojścia do własności.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele gmin założycielskich Spółki SIM Łódzkie, Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz wicewojewoda Łódzki Krzysztof Ciecióra.

W Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej widzimy bardzo dużą szansę rozwoju naszego miasta. Tanie mieszkania na wynajem są potrzebne, ponieważ musimy mierzyć się z procesem depopulacji, a jednym ze sposobów jego zahamowania jest rozwój budownictwa mieszkaniowego – mówił podczas spotkania prezydent Jarosław Ferenc.

Na Starowiejskiej powstaną dwa bloki

Podczas spotkania omówiono m.in. zagadnienia związane ze strukturą kapitału zakładowego SIM przy zawiązaniu spółki, koszty jej utworzenia i źródła finansowania, liczba planowanych lokali, szacowane nakłady inwestycyjne, a także ogólne założenia biznesowe i wstępny harmonogram przyszłych działań.

Radomsko otrzyma 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, które zostaną wykorzystane na wkład własny miasta do spółki SIM Łódzkie.


Czytaj też: 3 miliony na SIM. Na Starowiejskiej powstaną nowe bloki

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW