Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

SKROMNY BUDŻET POWIATU. TYLKO DWIE INWESTYCJE DROGOWE

Przebudowa ulicy Jagiellońskiej w Radomsku oraz modernizacja mostu w miejscowości Faliszew (gmina Przedbórz) to jedyne drogowe zadania, które znalazły się w projekcie budżetu Powiatu Radomszczańskiego na 2019 rok.

Radni zasiadający w komisji rozwoju projekt budżety na 2019 rok określają niepokojąco skromnym. Na uwadze, jak w każdym roku mają głównie inwestycje drogowe. – Powiem tak, kołdra zawsze jest za krótka, a potrzeb ogrom – stwierdził dyplomatycznie radny Marek Rząsowski.  – Na chwilę obecną budżet na 2019 rok jest bardzo skromny. Na tak potrzebne inwestycje drogowe zarezerwowane jest w nim jedynie  40 procent ubiegłorocznej kwoty – zauważa z kolei radna Irena Bareła.

 Hura optymizmu nie widać też u naczelnika wydziału zarządzania drogami. Aleksander Broszkowski żyje jednak nadzieją… – Zdajemy sobie sprawę z tego, że na razie plan jest bardzo skromny, ale co roku dzieje się tak, że w projekcie budżetu pojawiają się dodatkowe zadania po uwolnieniu wolnych środków a także otrzymaniu dotacji z gmin. Dla przykładu w  2018 roku pierwszy projekt budżetu zakładał około 5 mln zł, rok zamykamy natomiast wynikiem prawie 10 mln zł. Wierzę, że w 2019 roku będzie podobnie, a może i lepiej – zauważa naczelnik Broszkowski.  

Z zaplanowanych do realizacji zadań drogowych na 2019 rok przewidziano przebudowę I i II etapu ulicy Jagiellońskiej w Radomsku (powiat na to zadanie otrzymał rządową dotację) oraz modernizację mostu w miejscowości Faliszew (w przypadku tej inwestycji w styczniu będzie składany wniosek o dofinansowanie zadania).    

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close