NA SYGNALE

POD WPŁYWEM USZKODZIŁA AUTO I POJECHAŁA DO PRACY…

Nietrzeźwa radomszczanka uszkodziła auto zaparkowane na przyblokowym parkingu, po czym pojechała do pracy. Audi, którym kierowała było pożyczone. Policjanci znaleźli kobietę w sklepie. Przeprowadzone przez policjantów badanie jej stanu trzeźwości wykazało, że 21 – letnia radomszczanka miała w organizmie 0,7 promila alkoholu.

 Do zdarzenia doszło w okolicach ulicy Leszka Czarnego w Radomsku, gdzie według zgłoszenia kierująca audi uszkodziła zaparkowanego citroena i odjechała z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze potwierdzili treść zgłoszenia i zajęli się wyjaśnianiem jego okoliczności. – Dzięki czujności świadków policjanci szybko dotarli do właściciela audi mieszkającego w gminie Radomsko. Okazało, że się samochód użytkuje 21- letnia radomszczanka.Mundurowi ustalili miejsce jej pracy. Kobieta podczas rozmowy z mundurowymi przyznała się do spowodowania kolizji. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie 0,7 promila alkoholu. Dodatkowo została od niej pobrana krew dobadań, aby jednoznacznie wskazać jakie stężenie alkoholu miała w organizmie podczas kolizji – informuje kom. Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Wszystko wskazuje na to, że 21 – lata będzie odpowiadała za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.Kolejną konsekwencją nieodpowiedzialnego zachowania tej kobiety może być jej zwolnienie z pracy ponieważ, podejmowanie czynności zawodowych lub służbowych wstanie nietrzeźwości, zgodnie z art. 70 § 2 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu lub grzywny.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close