POD WPŁYWEM USZKODZIŁA AUTO I POJECHAŁA DO PRACY…

Reklama

Nietrzeźwa radomszczanka uszkodziła auto zaparkowane na przyblokowym parkingu, po czym pojechała do pracy. Audi, którym kierowała było pożyczone. Policjanci znaleźli kobietę w sklepie. Przeprowadzone przez policjantów badanie jej stanu trzeźwości wykazało, że 21 – letnia radomszczanka miała w organizmie 0,7 promila alkoholu.

 Do zdarzenia doszło w okolicach ulicy Leszka Czarnego w Radomsku, gdzie według zgłoszenia kierująca audi uszkodziła zaparkowanego citroena i odjechała z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze potwierdzili treść zgłoszenia i zajęli się wyjaśnianiem jego okoliczności. – Dzięki czujności świadków policjanci szybko dotarli do właściciela audi mieszkającego w gminie Radomsko. Okazało, że się samochód użytkuje 21- letnia radomszczanka.Mundurowi ustalili miejsce jej pracy. Kobieta podczas rozmowy z mundurowymi przyznała się do spowodowania kolizji. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie 0,7 promila alkoholu. Dodatkowo została od niej pobrana krew dobadań, aby jednoznacznie wskazać jakie stężenie alkoholu miała w organizmie podczas kolizji – informuje kom. Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Wszystko wskazuje na to, że 21 – lata będzie odpowiadała za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.Kolejną konsekwencją nieodpowiedzialnego zachowania tej kobiety może być jej zwolnienie z pracy ponieważ, podejmowanie czynności zawodowych lub służbowych wstanie nietrzeźwości, zgodnie z art. 70 § 2 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu lub grzywny.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD