SKWER PRZY SIERAKOWSKIEGO ZMIENI W TYM ROKU OBLICZE

Reklama

W tym roku rozpocznie się rewitalizacja skweru przy ul. Sierakowskiego i Reymonta w Radomsku. W tegorocznym budżecie miasta zostało na ten cel zarezerwowane 600 tys. złotych. Kwota ta obejmuje również opracowanie projektu inwestycji.

Wkrótce radomszczański magistrat wyłoni firmę, która opracuje projekt rewitalizacji skweru. Na konkurs wpłynęły dwie oferty. Co istotne, projekt rewitalizacji terenu będzie opracowywany wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach. Współpracę ze szkołą przy realizacji tego zadania nawiązała w 2015 roku ówczesna dyrektor Departamentu Rozwoju Społecznego UM w Radomsku Wioletta Pal.  Celem współpracy jest przygotowanie uczniów od strony praktycznej do zawodu projektanta zieleni w ramach prowadzonych zajęć lekcyjnych.

– Uczniowie stworzyli kilka koncepcji skweru przy ul. Sierakowskiego. Przygotowane przez młodzież projekty zostaną udostępnione jednostce projektowej, która zobowiązana jest współpracować oraz konsultować z uczniami poszczególne etapy prac. Projektant umożliwi uczniom, jeżeli zajdzie taka potrzeba przynajmniej jedną wizytę w biurze projektowym w celu przyjrzenia się pracy oraz skonsultowania prac związanych z wykonaniem projektu rewitalizacji parku – wyjaśnia Karolina Turowska z biura prasowego urzędu miasta.

Prace przy rewitalizacji parku rozpoczną się prawdopodobnie w połowie bieżącego roku.

AKTUALIZACJA: Radomszczański magistrat wyłonił firmę, która opracuje projekt rewitalizacji skweru przy ul Sierakowskiego i Reymonta w Radomsku. Konkurs na to zadanie wygrała firma projektowa z Łodzi.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD