Sławomir Majak trenerem RKS Radomsko

Reklama

RKS Radomsko ma nowego szkoleniowca. Oficjalny komunikat w tej sprawie opublikowany został na facebookowym profilu drużyny.


Nowym trenerem IV ligowego RKS Radomsko został Sławomir Majak. Dotychczasowy trener Paweł Ściebura odszedł z radomszczańskiego klubu. Szkoleniowiec został II trenerem Lechii Gdańsk.

Pierwsze piłkarskie kroki Majak stawiał w zespole Startu Gidle. W sezonie 1987/88 trafił do RKS Radomsko, z którego po zakończeniu rozgrywek przeszedł do Łódzkiego KS. W barwach tego klubu Majak zadebiutował w ekstraklasie, dla łodzian strzelił także swoją pierwszą bramkę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po roku zawodnik przeszedł do drugoligowego Igloopolu Dębica. Dębicę opuścił jesienią 1993, gdy Igloopol ponownie występował na zapleczu ekstraklasy. Majak trafił do szwedzkiego Köping FF. Wiosną powrócił na krajowe boiska.

Napastnik trafił do Zagłębia Lubin. W dziewięćdziesięciu dziewięciu spotkaniach zdobył trzydzieści dwa gole. Zagrał przeciwko Milanowi, a 15 listopada 1995 zagrał od pierwszej minuty w meczu reprezentacji Polski z Azerbejdżanem (0:0) w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy.

Zimą 1995 roku Majak wyjechał do niemieckiej II Bundesligi, gdzie wiosną reprezentował barwy niemieckiego Hannoweru. Strzelił wówczas swoją pierwszą bramkę w lidze. Po pół roku wrócił do Polski, do Widzewa Łódź. Łodzianom po dwumeczu z Broendby Kopenhaga udało się awansować do Ligi Mistrzów. Majak był podstawowym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Franciszka Smudę. Majak zdobył dla Widzewa dwanaście goli.

Sezon 1997/98 rozpoczął już jako zawodnik niemieckiej Hansy Rostock. W tym klubie występował przez cztery sezony, podczas których rozegrał w niemieckiej lidze sto osiem spotkań, w których strzelił piętnaście bramek.

Od sezonu 2001/02 występował przez półtora roku w cypryjskim Anorthosis Famagusta Larnaka. Majak strzelił w sezonie osiem bramek. Wiosnę 2003 roku piłkarz spędził w Piotrcovii Piotrków Trybunalski, gdzie zagrał w pięciu meczach i rozwiązał kontrakt. W kolejnych rozgrywkach znów pojawił się w Anorthosisie, by w sezonie 2004/05 definitywnie wrócić do kraju. Zawodnik zdecydował się podpisać umowę z RKS Radomsko, w którym rozpoczął później pracę w roli szkoleniowca.

Kariera trenerska

Swoją przygodę z trenerką Majak rozpoczął w 2005 roku w RKS Radomsko.

Od wiosny 2006 roku Sławomir Majak prowadził Concordię Piotrków Trybunalski. W sezonie 2007/08 jego zespół po rundzie jesiennej przewodził w tabeli grupy I trzeciej ligi.

Od 17 listopada 2008 roku Sławomir Majak piastował funkcję trenera występującego w III lidze Orlicza Suchedniów. Postawiono przed nim cel polegający na utrzymaniu zespołu w nowej III lidze. W chwili objęcia Orlicz zespół zajmował po rundzie jesiennej przedostatnie miejsce w grupie małopolsko-świętokrzyskiej. W sezonie 2015/16 trenował Pelikana Niechanowo (III liga), następnie II ligową Olimpię Zambrów, skąd trafił do III ligowego Mazura Ełk.

W grudniu 2016 roku objął III ligowy Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. W czerwcu 2016 roku zdobył z tym klubem mistrzostwo III ligi grupy I, lecz mimo tego klub nie uzyskał awansu do II ligi z powodu wymogów licencyjnych, których nie spełnił stadion Drwęcy. W lipcu 2017 roku, po rozegraniu meczów sparingowych przed rundą jesienną sezonu 2017/18, Majak zrezygnował z funkcji trenera Drwęcy NML.

5 września 2017 roku objął funkcję trenera III-ligowego ostródzkiego Sokoła. Na początku maja 2018 roku Majak objął stanowisko trenera IV-ligowej Unii Swarzędz po Jakubie Ostrowskim.

30 sierpnia 2019 został trenerem III-ligowego KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W grudniu 2020 roku został trenerem Siarki Tarnobrzeg, z którą awansował do II ligi.

(Źródło: Wikipedia)


Czytaj też: Szóstki Piłkarskie z MOSiR

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD