Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTA

SMOLEŃSK – RADOMSKO PAMIĘTA!

Choć od tragedii smoleńskiej minęło 9 lat to, co się wydarzyło 10 kwietnia 2010 roku nad lotniskiem Smoleńsk-Północny wciąż boli…  Zginęło przecież 96 osób z parą prezydencką na czele. Pomimo upływu lat pamięć o tragicznie zmarłych Polakach trwa. Radomsko i jego mieszkańcy też pamiętają.

W uroczystościach eucharystycznych, które odbyły się w kościele pod wezwaniem NMP Królowej Polski uczestniczyli prezydent Jarosław Ferenc, wiceprezydent Małgorzata Kańska – Kipigroch, przewodniczący rady miejskiej Rafał Dębski oraz przedstawiciele biur poselskich poseł Anny Milczanowskiej i Krzysztofa Maciejewskiego. Nie zabrakło też mieszkańców Radomska, którzy podkreślali, że o takiej katastrofie nie wolno zapominać. – To była wielka tragedia. Zginęły najważniejsze osoby w państwie. Nie można też zapominać o osobach cywilnych, które tę podróż przypłaciły życiem.  Dla mnie wydarzenie sprzed 9 lat na zawsze pozostanie w pamięci. Dlatego nie mogło mnie zabraknąć na mszy świętej w intencji ofiar tej tragedii –  usłyszeliśmy od pana Tadeusza.

xxx

Tupolew Tu-154M Lux rozbił się 10 kwietnia 2010 r. o godzinie 8:41 czasu polskiego. Na pokładzie byli przedstawiciele polskich elit politycznych i wojskowych, w tym ówczesny prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz Ryszard Kaczorowski – ostatni prezydent na uchodźstwie. Celem podróży były uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

(fot. UM w Radomsku)

 

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW