Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA POWIATU

STAROSTWO OGŁOSIŁO PRZETARG NA REMONT PRZYCHODNI I „EKONOMIKA”

Starostwo Powiatowe w Radomsku ogłosiło przetarg na remont budynku przy ulicy Przedborskiej, w którym swą siedzibę ma przychodnia oraz Zespół Szkół Ekonomicznych.

W części zajmowanej przez Ekonomik generalnego remontu wymaga przede wszystkim wysłużona sieć wodno – kanalizacyjna.  Prace remontowe planowane są na okres wakacji.

Niezależnie od tego prowadzone mają być prace przy wymianie pokrycia oraz dociepleniu dachu nad całym zespołem budynków (czyli nad pomieszczeniami Ekonomika oraz przychodni). Koszt skalkulowano na około 150 tys. złotych.

Na czas wakacji zaplanowano również generalny remont pomieszczeń przychodni SP ZPOZ Pro Familia przy ul. Przedborskiej.

– Zakładamy, że roboty budowlane i remontowe uda się przeprowadzić przy funkcjonującej przychodni. Po konsultacjach, dyrekcja jednostki postara się je tak zorganizować, aby było możliwe przyjmowanie pacjentów – podkreśla starosta Beata Pokora

W obecnej chwili nie można jednak zapewnić, że w czasie remontu przychodnia będzie funkcjonowała tak, jak obecnie. Szczegółowy harmonogram i warunki robót będą bowiem znane dopiero po zakończeniu przetargów i wyłonieniu wykonawców prac. Nie można wykluczyć, że ze względu na charakter robót w czasie trwania remontu część gabinetów trzeba będzie choćby na kilka dni zamknąć lub przenieść do budynku SP ZOZ przy ul. Armii Krajowej.

– Zarząd Powiatu Radomszczańskiego dołoży wszelkich starań, aby prace remontowe prowadzone były w sposób jak najmniej uciążliwy dla pacjentów korzystających z opieki zdrowotnej w tej placówce  – zapewnia Fabian Zagórowicz, członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

Inwestycja obejmie m. in. wymianę instalacji centralnego ogrzewania, instalacji wodno – kanalizacyjnej oraz elektrycznej, zmiany w adaptacji pomieszczeń, malowanie ścian i sufitów, ewentualną wymianę posadzek a także dodatkowo – finansowany z budżetu SP ZOZ  montaż klimatyzacji.

Prace przy planowaniu i projektowaniu prac budowlanych i remontowych rozpoczęły się w marcu.  Zakończenie procedur przetargowych i  podpisywanie umów z wykonawcami przewidywane jest na maj. Remont powinien zakończyć się w sierpniu.

Fundusze na ten cel zostały zarezerwowane w budżecie powiatu.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW