Spartakiada Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego rozpoczęta

Reklama

Spartakiada Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego powróciła po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Do sportowej rywalizacji przystąpili samorządowcy z terenu naszego powiatu. Pierwszą konkurencją, rozegraną 11 marca na gościnnych torach Solpark Kleszczów – Rekreacja Sport Szkolenia, były kręgle. Podczas zawodów prowadzona była zbiórka na rzecz uchodźców oraz ofiar wojny w Ukrainie, podczas której zebrano 860 zł.


Rywalizacja w aktualnej edycji Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego trwać będzie 2 lata i łącznie obejmować 15 różnych konkurencji. Biorą w niej udział drużyny z miast i gmin powiatu radomszczańskiego oraz starostwa powiatowego. Celem spartakiady jest popularyzacja sportu i rekreacji w środowisku samorządowym powiatu radomszczańskiego, integracja środowiska samorządowego oraz czynny udział radnych w środowisku sportowym.

W rozgrywkach rywalizowało 9 czteroosobowych drużyn. Najlepsi okazali się samorządowcy z Gomunic, zdobywając łącznie 439 punktów; II miejsce zdobyła drużyna z Ładzic (400 punktów), a III miejsce – zespół z Wielgomłyn (337 punktów).

Prawie do ostatniej kolejki trwała walka o medalowe miejsca. Brązowy medal zdobył Sławomir Kobędza (Wielgomłyny, 114 pkt.), srebrny – Bogdan Musiał (Ładzice; 120 pkt.) a złoty – Paweł Gurazda (Gomunice, 153 pkt). O klasie zawodników i ich poziomie niech świadczy fakt, że aż troje zawodników ex aequo zajęło miejsce IV (zdobywając 105 punktów): Aneta Szczepocka (Gomunice), Paweł Koćwin (Ładzice) i Roman Kowalski (Ładzice).


Komplet wyników drużynowych pierwszej konkurencji (kręgle) Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego 2022 – 2023:

I miejsce – Gmina Gomunice: 439 punktów

II miejsce – Gmina Ładzice: 400 punktów

III miejsce – Gmina Wielgomłyny: 337 punktów

IV miejsce – Gmina Dobryszyce: 326 punktów

V miejsce – Powiat Radomszczański: 324 punkty

VI miejsce – Radomsko Miasto Otwarte: 322 punkty

VII miejsce – Gmina Żytno: 300 punktów

VIII miejsce – Gmina Radomsko: 265 punktów

IX miejsce – Gmina Gidle: 248 punktów.

Dyplomy i pamiątkowe puchary najlepszym zawodnikom wręczył Sekretarz Powiatu Radomszczańskiego Tomasz Kornacki, który gratulując zwycięzcom nawiązał także do trwającej wojny w Ukrainie, dziękując samorządowcom za ich zaangażowanie w dotychczasowe akcje pomocowe i zapraszając do specjalnej zbiórki pieniężnej, organizowanej w trakcie dzisiejszej rywalizacji.

A już za miesiąc okaże się, którzy samorządowcy najlepiej grają w piłkę siatkową. Gospodarzem kolejnej konkurencji będzie Gmina Gomunice.


Czytaj też: Muzeum zaprasza na nową wystawę – “Zwierzęta wokół Nas”

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD