Solarprojekt
SPORTZ ŻYCIA MIASTA

SPORT W DUSZY IM GRA – ZA TO ZOSTALI DOCENIENI

To był wyjątkowy rok dla Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Radomsku. I to nie tylko dlatego, że w 2019 roku Związek obchodzi jubileusz 20 – lecia. Od początku istnienia PSZS uczniowie nie zdobyli tylu medali, co w minionym roku, a co za tym idzie, nigdy dotąd nie było tylu nagrodzonych młodych sportowców oraz ich nauczycieli.

W Starostwie Powiatowym w Radomsku podsumowane zostały wyniki Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2018/19. Nagrody odebrało 57 wyróżniających się sportowców  – uczniów oraz 57 ich nauczycieli – trenerów.

Upowszechniając kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży szkolnej, w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół  Powiatu Radomszczańskiego, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy zorganizował w minionym roku szkolnym 78 imprez sportowych przeprowadzonych w trzech kategoriach wiekowych. Brało w nich udział 4 256 uczniów  (1942 dziewcząt i 2314 chłopców).

Przeprowadzono także 15 sportowych imprez o zasięgu rejonowym (pow. bełchatowski, pajęczański, radomszczański, piotrkowski), które dawały zwycięzcom prawo startu w zawodach wojewódzkich.

– W sumie przez obiekty sportowe naszego powiatu przewinęło się 4900 uczestników międzyszkolnej rywalizacji – wylicza Ryszard Kucharski. – Nasi uczniowie – sportowcy, mistrzowie eliminacji powiatowych godnie reprezentowali swoje szkoły, gminy, miasta i powiat na sportowych arenach województwa i kraju, odnosząc szereg cennych sukcesów – dodaje.

W sumie młodzi sportowcy uzyskali 12 medali na poziomie mistrzostw województwa oraz po sześć miejsc czwartych i piątych.

Drużyna chłopców z ZSE-E w Radomsku zdobyła mistrzostwo województwa w unihokeju, a w mistrzostwach Polski została sklasyfikowana na 12. miejscu.

– Dzisiejsza uroczystość to dobry moment, aby pogratulować wszystkim sportowcom oraz ich nauczycielom i trenerom, ale także podziękować za trud i ogromną pracę, którą włożyli, by uzyskiwać tak świetne wyniki i umożliwić uczniom spełnianie się w sporcie – podsumował  wicestarosta Jakub Jędrzejczak, który w imieniu Zarządu oraz Rady Powiatu podziękował także głównym koordynatorom Związku: Ryszardowi Kucharskiemu, Sebastianowi Bajonowi i Wojciechowi Węglarskiemu za dobrą i sprawną organizację zawodów sportowych.

Oto wyniki współzawodnictwa szkół:

Kat. Szkoły Podstawowe ,,Igrzyska Dzieci”

  1. PSP Kodrąb (w kat. dziewcząt i chłopców),
  2. PSP Gidle (dz.) i PSP 9 Radomsko (chł.)
  3. PSP 6 Radomsko (dz.) i PSP Strzałków (chł.)

Kat. Szkoły Podst. i Gimn. ,,Igrzyska Młodzieży Szkolnej”

  1. PSP Strzałków (dz.) i PSP Kodrąb (chł.)
  2. PSP 7 Radomsko (dz.) i PSP 6 Radomsko (chł.)
  3. PSP 9 Radomsko (dz.) i PSP 7 Radomsko (chł.)

Kat. Szkoły Ponadgimnazjalne ,,Licealiada”

  1. I LO Radomsko (dz.) i  ZSE-E Radomsko (chł.)
  2. ZSP 1 Radomsko (dz. i chł.)
  3. II LO Radomsko (dz. i chł.)

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW