Spotkanie kandydata na prezydenta Łukasza Więcka z mieszkańcami miasta [FOTO]

Reklama

Łukasz Więcek – kandydat na fotel prezydenta Radomska w nadchodzących wyborach samorządowych, spotkał się z mieszkańcami miasta.


To, co najlepsze trzeba oddać miastu

Pod okiem ekspertów i doradców, pracowali mieszkańcy miasta, a wśród nich kandydaci na radnych w zbliżających się wyborach samorządowych, nad zaproponowanym przez Łukasza Więcka – kandydata na prezydenta, programem dla miasta. Program Więcka opierać się będzie na pięciu filarach, cztery z nich dotyczą spraw, zadań, inwestycji, na które wpływ ma samorząd i które wprost wynikają z proregatyw opisanych w ustawie o samorządzie gminnym. Nazwy filarów to: Zdrowe Miasto; Miasto dla Wszystkich; Miasto z tożsamością; Miasto dobrych inwestycji.

Piąty filar programu Więcka zawiera w sobie te inwestycje i przedsięwzięcia, która można zrealizować wyłącznie przy wsparciu rządu i instytucji centralnych. I w tym obszarze widać zdecydowaną przewagę Łukasza Więcka nad potencjalnymi kontrkandydatami, bo to on wywodzi się ze środowiska, które aktualnie sprawuje władzę w Polsce.

Wśród ekspertów, panelistów, doradców, którzy poprowadzili warsztaty z uczestnikami spotkania byli: prof.dr hab. Filip Chybalski, dr Tomasz Nowak, Katarzyna Ciupa, Michał Misztalski, Ernest Rudnicki, Piotr Kuśmierczyk, Paweł Aulich, Jadwiga Jaguszewska, Hubert Antoński.

Widać, że Więcek i jego zaplecze, wykorzystują każdą minutę przed oficjalną kampanią wyborczą. Spotkania, panele, dyskusje… Łukasz Więcek nie marnuje czasu. I zachowuje się niestandardowo. Pierwszy raz w historii wyborów samorządowych w Radomsku zdarzyło się, że kandydat upublicznił wyniki sondażu. Teraz program wyborczy, przed jego oficjalną prezentacją, poddaje krytyce i osądowi mieszkańców.

Moją siłą jesteście Wy, ludzie Radomska, którzy od lat oddajecie swoje serce naszemu miastu. Radomsko mnie ukształtowało i dało to, co najlepsze. Teraz przyszedł czas, by to, co  we mnie najlepsze – oddać mojemu, naszemu miastu. Liczę na Waszą pomoc i obiecuję realny, rzeczywisty Wasz wpływ na sprawowanie władzy w mieście – powiedział Więcek, podsumowując spotkanie.


Notki dot. ekspertów i doradców

Prof. dr hab. Filip Chybalski – radomszczanin, ekonomista i statystyk, nauczyciel akademicki.

Dr Tomasz Nowak – pasjonat historii, prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego w Radomsku, wieloletni pracownik oraz były dyrektor Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku, pomysłodawca i redaktor Zeszytów Radomszczańskich.

Katarzyna Ciupa – urbanista, członek Towarzystwa  Urbanistów Polskich z siedzibą w Łodzi. W latach 2010 – 2016 Architekt Miasta oraz członek Miejskiej Komisji Urbanistycznej w Radomsku. Obecnie prowadzi pracownię architektoniczno – urbanistyczną .

Michał Misztalski – architekt, społecznik, trener przygotowania motorycznego w piłce nożnej, jeden z założycieli klubu piłkarskiego Sporting Radomsko, członek Miejskiej Rady Sportu.

Ernest Rudnicki – dendrolog, członek Polskiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, inspektor nadzoru nad drzewami zabytkowymi.

Piotr Kuśmierczyk – pasjonat sportu i rekreacji, prezes stowarzyszenia Rozbiegajmy Radomsko oraz Ultra Radomsko, jeden z inicjatorów powstania stowarzyszenia Morsy Radomsko, przedsiębiorca.

Paweł Aulich – społecznik, przedsiębiorca. Wydawca portalu SpotRadomsko.pl, administrator grupy Spotted Radomsko i przedstawiciel stowarzyszenia Spot Radomsko. Absolwent Szkoły Liderów Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Jadwiga Jaguszewska –ekspert rynku pracy, wieloletni kierownik Referatu Pośrednictwa Pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Hubert Antoński – ubiegłoroczny maturzysta, obecnie student. Przedstawiciel młodego pokolenia , który mocno zaangażował się w publiczną dyskusję na temat wizerunku centrum Radomska.Czytaj też: Jarosław Ferenc będzie ponownie kandydował na prezydenta Radomska [VIDEO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD