MEBIN

Spotkanie przy krześle numer 14

Jubiler Ako

W piątek, 10 września o godz. 17 odbędzie się „Spotkanie przy krześle nr 14″. To spotkanie o charakterze osobistych wspomnień, dotyczące historii fabryki mebli giętych „Bracia Thonet”.


Impulsem do opowieści będzie krzesło nr 14 – najpopularniejsze krzesło produkowane w fabryce „Braci Thonet”. Wg niektórych źródeł historycznych był to ulubiony mebel Le Corbusiera i milionów klientów kafejek. Spotkanie, moderowane przez historyka Kamila Rutkowskiego, odbędzie się wśród innych legendarnych mebli produkowanych na początku XX w. w fabryce „Braci Thonet” czyli w sali wystawowej kontynuatora tradycji thonetowskich oraz partnera projektu – FAMEG Sp. z o.o. (ul. 11 Listopada 2).

Spotkaniu towarzyszy wystawa dużych czarno-białych zdjęć „Radomszczańskie Imperium Braci Thonet” przedstawiających gmach fabryki, pracowników, produkty i hale fabryczne sprzed stu lat.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Ziemia obiecana”. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.


Czytaj też: Otwarcie sezonu artystycznego w MDK

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW