Spotkanie z Arturem Andrusem zakończyło XXI “Tydzień Bibliotek” w MBP w Radomsku [FOTO]

Reklama

Takiej frekwencji Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku nie mogła się spodziewać. W środowe popołudnie salę po brzegi wypełnili wielbiciele Artura Andrusa – dziennikarza, poety, autora tekstów, artysty kabaretowego i konferansjera. Było to pełne zabawnych anegdot, opowieści i wzruszeń spotkanie. Kto nie był, niech żałuje!


Na zakończenie trwającej od 8 maja XXI edycji ogólnopolskiej akcji “Tygodnia Bibliotek“, zorganizowano spotkanie autorskie z Arturem Andrusem, który z dystansem przytaczał pełne humoru opowieści, wspominków, zabawnych anegdot i sytuacji ze swojej pracy artystycznej. A te w dużej mierze związane są z ludźmi, z którymi przyszło mu się w życiu spotkać i pracować. Można było usłyszeć historie z życia m.in. Marii Czubaszek, Stefanii Grodzieńskiej, Andrzeja Poniedzielskiego, czy Grzegorza Miecugowa. Błyskotliwe, pełne humoru opowieści powodowały, że przybyli na spotkanie mieszkańcy co rusz wybuchali śmiechem. Wszak nie bez powodu artysta w 2010 r. otrzymał tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

Artur Andrus sporą część spotkania poświęcił opowieściom o niebanalnej kobiecie z nietuzinkowym poczuciem humoru, czyli Marii Czubaszek – satyryczce, felietonistce, autorce tekstów oraz niezwykłej osobowości polskiej sceny kabaretowej, z którą łączyła go wieloletnia przyjaźń. Andrus podzielił się wieloma zabawnymi i wzruszającymi wspomnieniami.

A oprócz tego usłyszeć można było o pracy w radiu i przy programach telewizyjnych, takich jak np. serial „Spadkobiercy”, czy „Szkło kontaktowe”. Artur Andrus ma też w swoim dorobku kilka książek. „Koneserzy kolejnego dnia. Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz według Artura Andrusa” – to książka, którą można było zakupić podczas spotkania.

Po prawie dwugodzinnym spotkaniu, uczestnicy ustawili się w długiej kolejce po autografy i dedykacje.Czytaj też: Muzeum Regionalne w Radomsku zaprasza na Noc Muzeów 2024. Program

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD