Spotkanie z kandydatami KO w wyborach do sejmu: Bogusławem Wołoszańskim i Magdaleną Spólnicką w Radomsku [FOTO i VIDEO]

Reklama

Liderzy z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu numer 10 w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej, Magdalena Spólnicka i Bogusław Wołoszański, spotkali się w środę, 13 września w Radomsku z mieszkańcami.


Jak podkreśliła na chwilę przed rozpoczęciem spotkania z mieszkańcami, kandydatka do sejmu Magdalena Spólnicka, środowe wydarzenie w Radomsku było inaugurującym cykl spotkań zaplanowanych w okręgu 10. Mają to być spotkania z Bogusławem Wołoszańskim pod hasłem “Rozmowy z historią”.

Będziemy rozmawiać i o historii, czyli o tym co kształtuje naszą tożsamość, ale przede wszystkim o teraźniejszości i o przyszłości. Będziemy rozmawiać o propozycjach Platformy Obywatelskiej, Koalicji Obywatelskiej, z którymi idzie do wyborów. Będziemy rozmawiać o tym wszystkim co Polaków martwi, ale też o ich oczekiwaniach i nadziejach w związku z wyborami 15 października – mówiła Magdalena Spólnicka (szefowa PO w powiece radomszczańskim).

Bogusław Wołoszański będący jedynką na liście KO w wyborach, na spotkaniu poruszył temat II wojny światowej, akcji polskiej kawalerii we wrześniu 1939 roku i tego, jak zachowali się zachodni sojusznicy względem pomocy Polsce napadniętej przez Niemcy.

W czasie wojny nasz naród poniósł niewyobrażalne straty. Wyszliśmy potwornie okaleczeni. Nasza kultura została zaorana. Straciliśmy 11 tysięcy dzieł sztuki ukradzionych przez Niemców, Węgrów o czym możemy teraz powiedzieć, że wojska węgierskie były w powstaniu warszawskim. Nie obroniliśmy naszej kultury, naszego dziedzictwa, mimo bohaterskiej walki. (…) Dlaczego wtedy 1939 roku żadne z demokratycznych państw nie pomogły Polsce? Wprost przeciwnie. 12 września we francuskim Abbeville spotkali się premierzy Francji i Wielkiej Brytanii. Usiedli sobie przy obiedzie i stwierdzili, że właściwie Polsce nie ma co już pomagać, bo to uzbrojenie będzie im potrzebne. Liczyli się z tym, że Niemcy uderzą na Francję. Nie chcieli wysyłać czołgów i samolotów do Polski, obawiając się, że mogą zostać stracone. Nie dostaliśmy tego uzbrojenia. Dzisiaj nikt się tego nie obawia i szeroki strumień uzbrojenia płynie do Ukrainy i pozwala stawiać im zaciekły opór. Wyciągajmy wnioski z historii. Najważniejsze dla każdego państwa jest mądry i uczciwy rząd – mówił Bogusław Wołoszański.

Historyczne wątki przeplatane były współczesnymi wydarzeniami. Rozmawiano również na temat programu wyborczego KO, a także 100 propozycji na pierwsze 100 dni nowego rządu. Nie zabrakło też pytań z sali.
Czytaj też: Zabetonowany teren wokół komina przy Metalurgii zmieni się w zielony skwer

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD