Do 5 lat więzienia grozi ekspedientce, która anulowała paragony na blisko 6 tys. zł

Reklama

Kara pozbawienia wolności do 5 lat grozi ekspedientce, która od kilku tygodni oszukiwała swojego pracodawcę. Kobieta anulowała transakcje, a gotówka trafiała do jej portfela. Łącznie anulowała 550 paragonów, na kwotę blisko 6 tysięcy złotych.


13 września radomszczańscy kryminalni zatrzymali 46-letnią kobietę, która z przestępczego procederu czerpała korzyści finansowe. Nieprawidłowości pojawiające się w sklepie jako pierwsza dostrzegła właścicielka placówki handlowej.

Z przeprowadzonych czynności i zebranych materiałów dowodowych policjantów wynika, że kobieta po wyjściu klientów ze sklepu anulowała transakcje, pozorując w ten sposób zwrot towaru, a pieniądze z kasy zabierała dla siebie. Jednorazowe kwoty wynosiły od kilku do kilkudziesięciu złotych. Okazało się że, sprzedawczyni w ciągu niespełna dwóch miesięcy anulowała 550 paragonów czym spowodowała straty w wysokości blisko 6 tysięcy złotych – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Podczas przesłuchania, 46-latka przyznała się do zarzucanego jej czynu. Stwierdziła, że przywłaszczone pieniądze wydawała na bieżące potrzeby. Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj też: Policjanci podczas jednodniowej akcji odnotowali 135 wykroczeń kierowców

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD