Sprawca kradzieży i rozboju zatrzymany. 29-latkowi grozi nawet 15 lat więzienia

Reklama

Radomszczańscy kryminalni wytypowali i zatrzymali sprawcę kradzieży oraz dwóch rozbojów. 29-letni mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty i decyzją sądu trafił do aresztu. Ponieważ działał w recydywie, grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

 

12 stycznia policjanci otrzymali informację, że do jednego ze sklepów w Radomsku wszedł mężczyzna, który zastraszył ekspedientkę metalowymi nożyczkami i zażądał wydania pieniędzy z kasy sklepowej. Przestępca ukradł 150 złotych i małą butelkę wódki. Sprzedawczyni nie odniosła żadnych obrażeń. Kryminalni zebrali informacje, które doprowadziły do ustalenia danych sprawcy rozboju. Analiza zebranych materiałów pozwoliła na zatrzymanie 29-letniego mieszkańca Radomska, który 15 stycznia trafił do policyjnej celi. Ponadto kryminalni ustalili, że ten sam mężczyzna w styczniu bieżącego roku dokonał jeszcze innego rozboju oraz kradzieży. 9 stycznia zmusił starszą panią do wydania pieniędzy. Wystraszona kobieta oddała mu 20 złotych, gdyż tylko tyle pieniędzy miała przy sobie. Dzień wcześniej wyrwał torebkę kobiecie, która przechodziła przez jedno z podwórek w centrum Radomska. Sprawca zabrał 50 złotych, a torebkę z dokumentami oraz innymi przedmiotami wyrzucił. Policjanci przeszukali teren i odzyskali torebkę – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Zatrzymany 29-latek podczas rozmowy z policjantami przyznał się do zarzucanych mu czynów, lecz nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Odpowie za dwa rozboje i kradzież, a ponieważ działał w warunkach recydywy, grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 16 stycznia 2021 roku prokurator prowadzący śledztwo wnioskował o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do tego wniosku.

Czytaj też: Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń. Zatrzymane zostały dwie kobiety

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD