Sprzątanie świata łączy ludzi. Uczniowie włączyli się w 30. edycję akcji [FOTO]

Reklama

To już tradycja, że uczniowie w połowie września włączają się w akcję ,,Sprzątania Świata”. Tegoroczna, jubileuszowa 30. edycja akcji odbywa się pod hasłem: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.


„Sprzątanie świata” to szereg działań na rzecz poszanowania środowiska. Celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja związana z ograniczaniem powstawania odpadów oraz prawidłowym segregowaniem i zagospodarowaniem odpadów, a także inicjowaniem działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko (m.in. wyszukiwanie i w miarę możliwości usuwanie dzikich wysypisk).

W czwartek, 14 września, Nadleśnictwo wyznaczyło tereny do sprzątania, były to trasy leśne. Grupa uczniów z ZSDiOŚ sprzątała okolice wsi Kocierzowy (trasa przez Fryszerke do DK91), a grupa uczniów z II LO – okolice Gomunic. Obie grupy pokonały dystans po około 5 km, udało się zebrać ponad 40 worków odpadów, które zostaną przekazane przez Nadleśnictwo Radomsko do ZUOK w Płoszowie.

Takie akcje to doskonała edukacja ekologiczna. Oprócz kształtowania prawidłowych nawyków, dotyczących właściwego postępowania z odpadami, uczniowie pozyskują też wiedzę na temat zasad funkcjonowania ekosystemów leśnych – mówi członek zarządu powiatu Fabian Zagórowicz.

W piątek, 15 września, odbędzie się kolejna akcja. Uczniowie SOSW w Radomsku wraz z pracownikami Nadleśnictwa Radomsko będą sprzątać okolice Punktu Edukacji Ekologicznej w Podświerku.


Czytaj też: W Kamieńsku otwarto nowoczesną halę widowiskowo-sportową [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD