W Kamieńsku otwarto nowoczesną halę widowiskowo-sportową [FOTO]

Reklama

W Kamieńsku, 11 września odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej i funkcjonalnej hali widowiskowo-sportowej.


Obiekt oprócz pełnowymiarowego boiska do piłki halowej jest zupełnie uniwersalny. Dwa najważniejsze boiska zapewniają możliwość gry w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Przestrzeń można podzielić nawet na trzy boiska. W hali nie zabrakło oczywiście siłowni oraz sal do squasha i fitnessu. Wszystkie sale są w pełni wyposażone. Powierzchnia obiektu wynosi 2638 m².

W skład nowoczesnego kompleksu sportowego wchodzą: hala widowiskowo – sportowa, dwukondygnacyjne zaplecze z szatniami i mniejszymi salami ćwiczeń. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Trybuny przygotowane są dla 250 osób. Hala jest bardzo dobrze nagłośniona i przygotowana akustycznie, dlatego będzie wykorzystywana również do organizacji nie tylko wydarzeń sportowych.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i wojewódzkich. Hala została poświęcona przez księdza, a uczniowie przygotowali dla zebranych program artystyczny.

Podczas uroczystości wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Kamieńsku, zaprezentowała się także wokalistka Kornelia Włuka. Swoje umiejętności sportowe prezentowali uczniowie klas sportowych Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieńsku. Pokaz technik jiu jitsu brazylijskiego zaprezentowała Alicja Niepsuj wraz ze swoją sparingpartnerką Amelią Szczepka.

Koszt budowy hali widowiskowo-sportowej to około 14,5 mln zł. Inwestycja została dofinansowana: z programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej „Sportowa Polska” pozyskano 3 mln zł, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ponad 700 tys. zł, natomiast reszta środków pochodziła z budżetu gminy Kamieńsk.


Czytaj też: Przy PSP nr 9 w Radomsku ruszyła budowa Wielofunkcyjnego Centrum Sportowego

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD