STAROSTA PLUTECKI: NIE ZŁAMAŁEM PRAWA [OŚWIADCZENIE]

Reklama

Starosta radomszczański Andrzej Plutecki zaprzecza doniesieniom medialnym, mówiących o prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. Znana jest też opinia prawnika w przedmiotowej sprawie, o którą wystąpił w ubiegłym tygodniu przewodniczący Rady Powiatu Radomszczańskiego Jacek Ciecióra.

Starosta radomszczański stosowne oświadczenie wydał podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Dziennikarze nie mogli zadawać pytań.

Oto treść oświadczenia:
„W związku z publikacją, która ukazała się w Gazecie Radomszczańskiej z dnia 9 listopada pt. „Kamienicznik Plutecki” oświadczam, że podane tam informacje, iż jestem prezesem Zrzeszenia Handlu i Usług w Radomsku oraz że prowadzę działalność gospodarczą nie są zgodne z prawdą.
Moja kadencja jako prezesa Zrzeszenia Handlu i Usług wygasła, a członkostwo w Zrzeszeniu ustało w związku z wykreśleniem przeze mnie działalności gospodarczej, co nastąpiło w 2010 roku.
Ponadto – Zarząd Zrzeszenia Handlu i Usług w Radomsku nie funkcjonuje od wielu lat, nie realizuje swojej działalności statutowej, nie składa sprawozdań do Krajowego Rejestru Sądowego, co jest zresztą odnotowane w KRS.

Nie prowadzę działalności gospodarczej. Nie złamałem prawa.”

Los starosty w rękach radnych lub wojewody

Zgodnie z zapewnieniami prawnika starostwa mecenas Edyty Szwed, dziś na biurko przewodniczący Rady Powiatu Radomszczańskiego Jacka Ciecióry trafiła opinia prawna (o którą poprosił Ciecióra), dotycząca czynności prawnych, jakie winien podjąć Przewodniczący Rady Powiatu Radomszczańskiego w związku z informacjami zawartymi w artykule prasowym pt. „ Kamienicznik Plutecki”.
– Zapoznałem się z opinią. Wiem, jakie czynności powinienem podjąć – usłyszeli dziennikarze od przewodniczącego Ciecióry.
Z opinii wynika, iż przewodniczący powinien wystąpić do starosty o złożenie wyjaśnień, w których starosta odniesie się do doniesień prasowych. – Tak też uczynię. Wyjaśnienia otrzymane od pana starosty przedstawię też radnym na sesji (posiedzenia zaplanowane jest na 29 listopada – dop. red.). Radni też podejmą decyzję, czy są one dla nich satysfakcjonujące, czy też nie – stwierdził przewodniczący Ciecióra.
Mecenas Szwed w swojej opinii zauważa „(…) W sytuacji, gdy Rada Powiatu Radomszczańskiego nie dojdzie do przekonania, iż doszło do naruszenia zakazów, o których mowa w art. 4 pkt 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku, a w konsekwencji nie podejmie uchwały o odwołaniu starosty, stanowisko Rady Powiatu może zostać zweryfikowane przez Wojewodę Łódzkiego, o ile Wojewoda uzna, iż miało miejsce naruszenie tych zakazów (…)”.

PEŁNA TREŚĆ OPINII

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD