„STARTER RADOMSKO” MA JUŻ SIEDZIBĘ I CZEKA NA PRZEDSIĘBIORCÓW

Reklama

W budynku Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ul. Narutowicza w Radomsku została stworzona siedziba Startera Radomsko. To miejsce, w którym będą mogły prowadzić swoją działalność nowe na naszym rynku firmy. To również miejsce, w którym młodzi stażem przedsiębiorcy otrzymają wsparcie, chociażby w postaci doradztwa.

Starter Radomsko to – jak podkreślają jego twórcy – nowoczesny inkubator przedsiębiorczości. Pomysł jego utworzenia zrodził się podczas organizowanych w ostatnich miesiącach spotkań z młodzieżą, zainteresowaną rozpoczęciem przygody z biznesem.

– Nowe firmy, które powstaną w naszym mieście będą mogły ulokować w Inkubatorze swoją siedzibę. Do dyspozycji mamy umeblowane pomieszczenia ze stałym dostępem do Internetu. Znajduje się tu również w pełni wyposażona sala konferencyjna – wyjaśnia kierownik Centrum Nowoczesnych Inwestycji Jarosław Wojdełko.

Firmy, które zdecydują się wynająć pomieszczenie, będą mogły z niego korzystać 8 godzin dziennie. Zapłacą za to miesięczny abonament w kwocie 300 zł netto. – W ramach tej kwoty przedsiębiorcy otrzymają też wsparcie pracownika merytorycznego, który wesprze firmy w istotnych dla nich sprawach organizacyjnych i administracyjnych, m.in. w wyborze formy opodatkowania, czy pozyskiwania środków zewnętrznych – mówi J. Wojdełko.

W Inkubatorze mile widziane będą m.in. firmy prowadzące innowacyjną działalność, z branży IT. – Mam nadzieję, że to miejsce będzie tętnić życiem. Chcemy, aby Radomsko nie było postrzegane tylko jako miasto tanich miejsc pracy, ale też miejsc pracy bardziej wyrafinowanych, innowacyjnych – podkreśla prezydent Jarosław Ferenc.

Pierwsza firma rozpocznie działalność w Starterze Radomsko w lutym.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD