STRAŻACY PODSUMOWUJĄ WCZORAJSZĄ ULEWĘ

Reklama

W związku z wczorajszymi intensywnymi opadami deszczu strażacy nie narzekali na brak pracy. Wyjeżdżali zarówno do zalanych posesji, jak i obiektów przemysłowych.  Wczorajsza największa akcja została przeprowadzona na ulicy Młodzowskiej. W wyniku działań strażaków uratowano mienie na blisko 100 tys. złotych. Dziś, strażacy wypompowują wodę z zalanej betoniarni na Bloku Dobryszyckim.

– Wczoraj strażacy interweniowali na terenie 14 posesji znajdujących się w Radomsku. Trzeba zauważyć, iż w innych przypadkach, a było ich sporo, po dojechaniu na miejsce zgłoszenia nie podejmowali już działań, ponieważ woda sama opadła – zauważa Artur Bartosik, rzecznik prasowy radomszczańskiej straży.

Sześć interwencji dotyczyło zalanych obiektów przemysłowych. – Największa akcja została przeprowadzona przy ulicy Młodzowskiej, konkretnie na terenie hurtowni z płytami meblowymi. W wyniku działań strażaków uratowano mienie na około 100 tys. złotych – informuje A. Bartosik.

Strażacy interweniowali też na terenie powiatu radomszczańskiego. W gminie Lgota Wielka wypompowywali m.in. wodę z oczyszczalnia ścieków.

Dzisiaj strażacy podejmują natomiast działania w Bloku Dobryszyckim na terenie betoniarni. – Akcja trwa, zatem nie wiadomo na ile zostaną oszacowane straty – podkreśla rzecznik radomszczańskiej straży pożarnej.

Czytaj też:

MIASTO ZALANE. NIEPRZEJEZDNY MOSTEK

PODTOPIENIA – PLAGA RADOMSKA OD LAT

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD