Strażak z Radomska Mateusz Półrola startował w Światowych Igrzyskach Policjantów i Strażaków w Rotterdamie

Reklama

Reprezentant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku, Mateusz Półrola startował w Światowych Igrzyskach Policjantów i Strażaków w Rotterdamie (Holandia). Zajął 9 miejsce.


Światowe Igrzyska Strażaków i Policjantów (World Police and Fire Games) odbywały się od 22 do 31 lipca. Współzawodniczyli w nich najlepsi policjanci i strażacy z całego świata.

Jest to druga pod względem liczby uczestników (zaraz po letnich Igrzyskach Olimpijskich) impreza sportowa na świecie. W 63 dyscyplinach sportowych walczyło 10 tysięcy funkcjonariuszy z 70 krajów świata.

W sobotę (30 lipca) w Willem-Alexander Baan strażak z Radomska, Mateusz Półrola startował w triathlonie. Do pokonania był dystans olimpijski: 1,5 km pływania; 40 km jazdy rowerem oraz 10 km biegu.

Mateusz Półrola zajął miejsce 9 w kategorii wiekowej 30-34 (61 w klasyfikacji open na 166 zawodników). Łączny czas zawodów uzyskany przez strażaka to 2:26:42. W pływaniu uzyskał czas 35:58, w jeździe na rowerze 1:09:40 oraz w bieganiu 37:56.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD