Strzałków: śmiertelne potrącenie pieszego

Reklama

Radomszczańscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Strzałków. W wyniku potrącenia przez samochód 30-letni pieszy poniósł śmierć.


15 października około godziny 20:00 w miejscowości Strzałków doszło do wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 53-latek kierujący fordem potrącił pieszego idącego środkiem nieoświetlonej drogi. Mimo udzielonej pomocy medycznej 30-letni mieszkaniec gminy Kodrąb zmarł w szpitalu. Policjanci na miejscu wykonali oględziny, zebrali i zabezpieczyli ślady związane ze zdarzeniem oraz ustalili świadków – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

Kierujący samochodem 53-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego był trzeźwy. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Radomsku wyjaśniają funkcjonariusze.

Policja apeluje do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach

Policjanci przypominają o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na wąskich i nieoświetlonych drogach. Prędkość pojazdu należy dostosować nie tylko do obowiązujących ograniczeń, lecz przede wszystkim do warunków drogowych i własnych umiejętności.

Z kolei piesi są zobowiązani do noszenia elementów odblaskowych po zmroku na obszarze niezabudowanym. Jednak dla własnego bezpieczeństwa zawsze warto mieć odblaski na odzieży nawet, gdy przepisy tego nie wymagają. Gdy kierowca z daleka widzi pieszego, ma czas na reakcję i wykonanie manewru, aby go nie potrącić.


Czytaj też: Zderzenie 3 aut na ul. Wyszyńskiego w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD