SPORT

SUKCES ZAWODNIKA UKS WIKING RADOMSKO

Pływacki klub Wiking Radomsko doczekał się Mistrza Europy Juniorów Młodszych. Brązowy medal w konkurencji sztafet w trójboju nowoczesnym zdobył 16 – letni Igor Powroźnik.

Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych miały miejsce w dniach 27-29 sierpnia w Solihull w Wielkiej Brytanii. UKS Wiking Radomsko prowadzony przez Jolantę i Tomasza Rogozińskich reprezentował Igor Powroźnik. 16 – latek nie wraca z pustymi rękoma, a z brązowym medalem wywalczonym w trójboju nowoczesnym.

– Rozpiera nas duma i ogromna satysfakcja. Pogratulowaliśmy Igorowi telefonicznie, ponieważ do Radomska dotrze jutro – usłyszeliśmy od trenera Tomasza Rogozińskiego, którego zapytaliśmy jednocześnie jak długo pracuje się na taki sukces. – To długa i mozolna praca. Z Igorem pracuję od 2007 roku. To utalentowany zawodnik, który ma wrodzone predyspozycje do uprawiania tej dyscypliny sportu – przyznaje T. Rogoziński.

Na sukces młodego radomszczanina pracował on sam, trener Rogoziński, ale nie tylko.  Ostatnie pół roku Igor trenował w OSSM Drzonków, gdzie po powrocie z mistrzostw będzie szlifował pływacki warsztat.

Igor Powroźnik medal zdobył wraz z Sergiuszem Jakubowskim z Warszawy.

Brąz Igora dla Jolanty i Tomasza Rogozińskich ma szczególne znaczenie. – W tym roku nasz klub obchodzi 20 – lecie swojego istnienia. Lepszego prezentu nie mogliśmy sobie wymarzyć  – przyznają.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Kiedy Igor trenował w Vikingu nigdy nie wchodził do 10tki w Polsce stał w miejscu przez dwa lata. Dopiero przeniesienie do klubu w Drzonkowie i zmiana trenerów dała mu kopa i został wicemistrzem Polski Czytanie o „sukcesie” Wikinga to rodzaj żartu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW