Sukcesy zapaśników radomszczańskiego UKS

Reklama

Do odległego Kostrzyna nad Odrą na Międzynarodowe MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW reprezentacja UKS “Zapaśnik” Radomsko udała się w czteroosobowym składzie. UKS reprezentowali: Wiktor Ciastko, Oskar Kopeć, Jakub Rozpara i Dawid Żuwalski. Opiekę nad zawodnikami sprawował trener Konrad Terka.


Plan był jeden: powtórzyć przynajmniej ubiegłoroczny wyniki, czyli dwie kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z tyłu głowy mieliśmy nadzieję i apetyt na coś więcej. Udało się to zrealizować dzięki ambitnej postawie naszych zawodników – mówi wiceprezes UKS Mirosław Szyler.

Kostrzyńskie maty okazały się w ten weekend szczęśliwe dla zapaśników radomszczańskiego UKS. W silnie obsadzonym turnieju zdobyli oni kolejne kwalifikacje do OOM, najważniejszego startu w sezonie, która odbędzie się w ostatni weekend kwietnia w Koszalinie.

fot. UKS Zapaśnik

Najlepiej spośród kadetów Zapaśnika na Mistrzostwach zaprezentował się Wiktor Ciastko, który ZDOBYŁ BRĄZOWY MEDAL w kategorii do 80 kg. To historyczny medal zdobyty w zawodach tej rangi w kategorii wiekowej kadeta dla UKS w jego krótkiej, zaledwie dwuletniej historii.

Kostrzyńskie zawody były drugą kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Łącznie po obu turniejach kostrzyńskim i warszawskim “Zapaśnik” zdobył trzy kwalifikacje do OOM, czyli o jedną więcej niż w ubiegłym roku.

Na koszalińskich matach walczyć będą – Oskar Kopeć w kat. 60 kg, Jakub Rozpara w kat. 65 kg i Wiktor Ciastko w kat. 80 kg.

Indywidualne wyniki zapaśników UKS przedstawiają się następująco:

Oskar Kopeć – XXVIII miejsce kat. 60 kg – Oskar nie brał udziału w swoich walkach z powodu kontuzji

Jakub Rozpara – XXII miejsce kat. 65 kg

Wiktor Ciastko – III miejsce kat. 80 kg

Dawid Żuwalski – XX miejsce kat. 92 kg.

Drużynowo UKS zajął wysokie 18-ste miejsce na 52 kluby z całej Polski oraz reprezentacje Czech, Norwegii, Danii i Ukrainy.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, wystartowało w nim 221 zawodników. Opiekunem reprezentacji UKS “Zapaśnik” na kostrzyńskich zawodach był trener Konrad Terka.

fot. UKS Zapaśnik

Cieszą 3 kwalifikacje na Olimpiadę Młodzieży. W imieniu zawodników, rodziców i zarządu dziękuję firmom, które nas wspierają w bieżącej działalności i Miastu Radomsko za wsparcie. Bez ich zaufania i szczodrości sukcesy naszych zawodników nie byłyby możliwe – powiedział prezes UKS Daniel Dróżdż.


Czytaj też: Wójt gminy Radomsko nagrodził 9 sportowców za wybitne osiągnięcia [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD