Wójt gminy Radomsko nagrodził 9 sportowców za wybitne osiągnięcia [FOTO]

Reklama

Dziewięciu sportowców z terenu gminy Radomsko zostało nagrodzonych za wybitne osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym.


Mieszkańcy gminy Radomsko sportowe sukcesy odnoszą w różnych dyscyplinach, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Wśród utytułowanych osób są m.in. lekkoatleci, strzelcy, ciężarowcy. Ich trud i wysiłek doceniają władze gminy, które od 2018 r. przyznają im nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym.

Uroczyste wręczenie nagród za sezon sportowy 2022 odbyło się 23 marca w Urzędzie Gminy Radomsko. Dyplomy i nagrody pieniężne sportowcom za osiągnięte wyniki wręczył wójt gminy, Roman Radczyc.

Jest mi niezmiernie miło, że nasza gmina może poszczycić się wieloma sportowcami osiągającymi sukcesy w rywalizacjach na poziomie wojewódzkim, krajowym, a także międzynarodowym. Doskonałych wyników gratuluję zarówno sportowcom, jak i ich trenerom. Słowa uznania kieruję także w stronę najbliższych im osób – mówił wójt Roman Radczyc.

Szczególne podziękowania wójt złożył na ręce instruktora lekkiej atletyki Daniela Wróblewskiego.

Dziękuję Panu za zaangażowanie, poświęcony czas i umiejętności, które przyczyniły się do odniesienia sukcesów sportowych zawodników LUKS „Strzałków”. Jednocześnie dziękuję za wskazywanie właściwych dróg, kształtowanie charakterów poprzez sport, uczenie wytrwałości w dążeniu do celu oraz promowanie właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży – zauważa Radczyc

Nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym zdobyte w 2022 roku trafiły do dziewięciu mieszkańców gminy Radomsko.

Oto lista nagrodzonych:

  • Piotr Płoskoński –  za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy w Biegach Górskich Masters. Przyznana nagroda to 1900 zł.
  • Zofia Wilczek – za zajęcie I miejsca i tytuł Mistrza Polski w konkurencji pistolet sportowy w Mistrzostwach Polski Młodzików. Przyznana nagroda to 1500 zł.
  • Jakub Bracki – za  zajęcie I miejsca w trójskoku w Mistrzostwach Polski PZLA U20. Przyznana nagroda to 1500 zł.
  • Katarzyna Kozera – za zajęcie VIII miejsca w podnoszeniu ciężarów w kategorii wagowej do 76 kg w Mistrzostwach Europy do 17 lat (junior młodszy). Przyznana nagroda to 1600 zł.
  • Marcin Gryglewski – za zajęcie II miejsca w rzucie dyskiem chłopców (1 kg) M U16 w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16. Przyznana nagroda to 700 zł.
  • Karolina Gąsiorowska – za zajęcie I miejsca w biegu przez płotki na 80 m K U16 w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego U16. Przyznana nagroda to 700 zł.
  • Matylda Purgał – za zajęcie III miejsca w wieloskoku K U16 w Mistrzostwach  Województwa Łódzkiego U16. Przyznana nagroda to 700 zł.
  • Wojciech Bogacz – za zajęcie III miejsca w biegu na 1 000 m z przeszkodami M U16 w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16. Przyznana nagroda to 700 zł.
  • Kacper Wieczorek – za zajęcie I miejsca w pchnięciu kulą chłopców (4 kg) M U14 w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego U12 i U14. Przyznana nagroda to 700 zł.

Czytaj też: II Mistrzostwa Radomska w pływaniu [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD