MEBIN

Superśluza w walce z koronawirusem w Szpitalu Powiatowym w Radomsku

Robutkowo

Szpital Powiatowy w Radomsku będzie drugą placówką medyczną w Polsce posiadającą nowoczesny Punkt Indywidualnej Kontroli Sanitarnej, stworzony przez specjalistów z firmy Diamond Module.

– Nowoczesna śluza diagnostyczno-prewencyjna, która będzie kontrolować osoby wchodzące na teren szpitalnej przychodni jest niezwykle cennym w czasach epidemii darem radomszczańskiej firmy Diamond Module. Dzięki temu rozwiązaniu z pewnością uda się zminimalizować zagrożenia związane z koronawirusem – podkreśla starosta Beata Pokora

Diamond Module to działająca m.in. na terenie Radomska polska firma specjalizująca się w nowoczesnym budownictwie modułowym. Stworzona przez nią Kabina PIKS funkcjonuje już w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a w przyszłym tygodniu podobne urządzenie ma zostać zamontowane także w szpitalu w Radomsku. Sprzęt został stworzony jako odpowiedź na zapotrzebowanie w dobie epidemii koronawirusa. Urządzenia mają na celu zminimalizowanie zagrożeń epidemiologicznych dla większych grup osób w miejscach takich jak placówki medyczne i inne budynki użyteczności publicznej, zakłady pracy czy placówki handlowe.

Śluza wyposażona będzie m. in. sprzęty do pomiaru temperatury ciała i bezdotykowej dezynfekcji rąk.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW