Światowy Dzień Trzeźwości w Radomsku

Reklama

W Polsce zarówno jazda w stanie po spożyciu alkoholu, jak i w stanie nietrzeźwości jest zabroniona i grozi za nią odpowiedzialność karna. 15 kwietnia przypada Światowy Dzień Trzeźwości. Z tej też okazji policjanci radomszczańskiej drogówki wraz z przedstawicielem Urzędu Miasta w Radomsku i członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych prowadzili na terenie miasta niecodzienne działania. Mundurowi kontrolowali stan trzeźwości kierowców.

Na każdą z kontrolowanych osób czekała miła niespodzianka. Dla osób, które pozytywnie zdały „test trzeźwości” przygotowano upominki m.in. jednorazowe alkotesty, oświetlenie rowerowe, saszetki czy uchwyty samochodowe na telefon. Natomiast w kilku sklepach na terenie miasta spotkać można było przedstawicieli Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, którzy przypominali klientom o przypadającym jutro dniu oraz rozdawali ekologiczne torby na zakupy z nadrukiem nawiązującym do abstynencji.

Według specjalistów właśnie alkohol jest głównym czynnikiem przestępstw i patologii społecznych. Niepokojące są dane dotyczące ilości zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych. W pierwszym kwartale na terenie powiatu radomszczańskiego to właśnie pijani kierowcy spowodowali 13 zdarzeń w ruchu drogowym. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno wśród kierujących samochodami, ale także z miłą opinią rowerzystów, motocyklistów, a także i pasażerów, którzy mają ogromny wpływ na to, czy pijany kierowca wsiądzie za tzw. kółko.

Nie warto ryzykować! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy zdążyłeś wytrzeźwieć, zrezygnuj z jazdy. Wsiadając za kierownicę w tym stanie, zbyt wiele ryzykujesz! Reaguj zawsze, kiedy zobaczysz pijanego wsiadającego za kierownicę!

CZYTAJ TEŻ: Na A1 zderzyły się dwie ciężarówki

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD