Luxbud

Światowy Dzień Zwierząt

Polonaisse

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt świętowany w Polsce od 1993 roku. Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach, sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.


Nie zwlekajmy!

W schronisku i Kociej Arce Noego czeka kilkadziesiąt zwierząt, które zazwyczaj mają smutną historię. Wszystkie łączy jedno – cierpliwie czekają na kochający dom. Każdy może znaleźć swojego kota lub psa.

Nawiązując do dzisiejszego święta Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku organizuje akcję „Adopcja za złotówkę”. Każdy z was może pomóc zwierzakowi zabierając go do kochającego domu i tym samym zyskać przyjaciela na całe życie.

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt (World Animal Week) trwający do 10 października.

Zdjęcia zwierzęt do adopcji dostępne są na stronie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt i Radomszczańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD