Luxbud

Święto Niepodległości w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz średnich w Radomsku [FOTO]

Polonaisse

Narodowe Święto Niepodległości to dla nas Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Uczcili je zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie. Uroczyste przedstawienia i apele odbyły się w radomszczańskich przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich.


“Piękna nasza Polska cała” – pod takim hasłem odbył się program przygotowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości przez dzieci z Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku. Występ miał miejsce w Miejskim Domu Kultury, na widowni zasiadali rodzice oraz dziadkowie występujących przedszkolaków.

Również Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Radomsku uczciła 104. rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Powodów do świętowania było więcej, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Narodowe Święto Niepodległości uczczono programem słowno-muzycznym na temat losów narodu polskiego w drodze do niepodległości. Ostatnim punktem uroczystości było wręczenie nagród w szkolnym konkursie „Polskie Symbole Narodowe”. Młodsze dzieci wykonywały prace plastyczne, a starsze rywalizowały w turnieju wiedzy. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe.

Uroczysta akademia odbyła się również w I Liceum Ogólnokształcącym im. F. Fabianiego w Radomsku. Obchody rocznicowe odbyły się w czwartek 10 listopada. Wicestarosta zwróciła uwagę młodzieży, że w dobie wojny, która trwa za naszą wschodnią granicą, warto zastanowić się nad wartością naszej wolności.

Czy my, Polacy, potrafimy dobrze wykorzystać tę wolność? Czy pielęgnujemy ją należycie? Dziś żyjemy w wolnej Polsce, mamy możliwość decydowania o sobie i mimo dzielących nas różnic pamiętajmy o tym, jak łatwo tę wolność stracić, jak bardzo trzeba o nią dbać – wspólnie, solidarnie, pamiętając o słabszych, potrzebujących pomocy – mówiła Małgorzata Lewandowska.

Uroczyste przedstawienie o tematyce wolnościowej przygotowały też dzieci z Publicznego Przedszkola nr 10 w Radomsku.

W organizacji przedstawienia pomogły dzieciom pracownicy przedszkola, a obecni na sali rodzice dodawali maluchom otuchy. Mali aktorzy podczas występu śpiewali m.in. o historii naszego kraju, utracie i odzyskaniu niepodległości oraz miłości do ojczyzny. Za wspaniałe przedstawienie i pracę włożoną w przygotowania podziękowała przedszkolakom wiceprezydent miasta.

Jest mi niezmiernie miło wspólnie z wami świętować tak ważną dla wszystkich Polaków rocznicę. Dziękuję za wasze zaangażowanie i gratuluję wspaniałego występu – mówiła do dzieci Małgorzata Kańska-Kipigroch.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD