Święty Mikołaj nosi odblaski

Polonaisse

6 grudnia nierozerwalnie wiąże się z „Mikołajkami”. To czas wręczania prezentów. W tym roku policjanci z radomszczańskiej komendy wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Radomsku wręczyli drobne upominki wszystkim przedszkolakom z powiatu. Dbając o bezpieczeństwo naszych milusińskich starostwo ufundowało 2 tysiące odblaskowych przywieszek, które trafią do rąk najmłodszych.


Inauguracja działań „Przedszkolaku świeć odblaskiem” w powiecie radomszczańskim nastąpiła 6 grudnia. Ze względu na uwarunkowania techniczne niemożliwe jest dotarcie jednego dnia do wszystkich placówek szkolnych w powiecie. Dlatego policjanci wraz z wicestarostą  Małgorzatą Lewandowską jeszcze przez kolejne dni będą odwiedzać milusińskich. Podczas spotkań z dziećmi policjanci przeprowadzili krótkie pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zasadności używania elementów odblaskowych, szczególnie w terenach poza miastem. Ponieważ właśnie tam często brakuje oświetlenia dróg i chodników. Dzięki prawidłowo umieszczonym odblaskom dzieci stają się widoczne, a tym samym kierowca ma czas na wykonanie bezpiecznego manewru. Dzieci obiecały policyjnemu Mikołajowi, że będą nosiły odblaski. A uśmiech na ich buziach był miłym podziękowaniem za mikołajkową przygodę. Dzisiaj odblaski trafił do najmłodszych ze szkół w Stobiecku Szlacheckim, Radziechowicach Drugich, Woli Blakowej, Lgocie Wielkiej i Brudziacach – wyjaśnia nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Celem przedsięwzięcia ogólnopolskiego pod nazwą „Świeć przykładem” zainicjowanego przez Policję jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.


Czytaj też: Świąteczne otwarcie lodowiska

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD