SYGNALIZACJA NA SKRZYŻOWANIU TYSIĄCLECIA – WYSZYŃSKIEGO DOPIERO NA WIOSNĘ

Lepiej późno, niż wcale...

Rondo? Ostrzegawcze sygnalizatory? Ostatecznie stanęło na sygnalizacji świetlnej. Gdzie? Na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Wyszyńskiego w Radomsku. Tradycyjne „światła” pojawią się jednak dopiero na wiosnę…

Sygnalizacja na wymienionym skrzyżowaniu powinna pojawić się do końca bieżącego roku… Niestety tak się nie stanie. – Niestety, nie uda nam się zakończyć prac w tym roku – informuje Aleksander Broszkowski, naczelnik wydziału dróg Starostwa Powiatowego w Radomsku. – Z racji tego, iż jest to zadanie skomplikowane technicznie, chociażby dlatego, że przewierty muszą być wykonywane pod jezdnią, dlatego też małe opóźnienie – dodaje.

Postępowanie przetargowe w przedmiotowej inwestycji rozpoczęło się. – Wykonawca zadania, który zostanie wyłoniony w grudniu tego roku będzie musiał zamówić maszty, na których zawisną sygnalizatory uliczne. Na taki maszt czeka się od 3 do 4 tygodni. Dlatego też zdecydowaliśmy, że zadanie zostanie rozpoczęte w roku bieżącym, a zakończone w pierwszych miesiącach 2020 roku – zauważa naczelnik A. Broszkowski.

Termin  zakończenia inwestycji wyznaczono na 29 lutego 2020. Szacowany jej koszt to 310 tys. złotych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW