Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

SYGNALIZACJA NA SKRZYŻOWANIU TYSIĄCLECIA – WYSZYŃSKIEGO DOPIERO NA WIOSNĘ

Lepiej późno, niż wcale...

Rondo? Ostrzegawcze sygnalizatory? Ostatecznie stanęło na sygnalizacji świetlnej. Gdzie? Na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Wyszyńskiego w Radomsku. Tradycyjne „światła” pojawią się jednak dopiero na wiosnę…

Sygnalizacja na wymienionym skrzyżowaniu powinna pojawić się do końca bieżącego roku… Niestety tak się nie stanie. – Niestety, nie uda nam się zakończyć prac w tym roku – informuje Aleksander Broszkowski, naczelnik wydziału dróg Starostwa Powiatowego w Radomsku. – Z racji tego, iż jest to zadanie skomplikowane technicznie, chociażby dlatego, że przewierty muszą być wykonywane pod jezdnią, dlatego też małe opóźnienie – dodaje.

Postępowanie przetargowe w przedmiotowej inwestycji rozpoczęło się. – Wykonawca zadania, który zostanie wyłoniony w grudniu tego roku będzie musiał zamówić maszty, na których zawisną sygnalizatory uliczne. Na taki maszt czeka się od 3 do 4 tygodni. Dlatego też zdecydowaliśmy, że zadanie zostanie rozpoczęte w roku bieżącym, a zakończone w pierwszych miesiącach 2020 roku – zauważa naczelnik A. Broszkowski.

Termin  zakończenia inwestycji wyznaczono na 29 lutego 2020. Szacowany jej koszt to 310 tys. złotych.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK