SYSTEMATYCZNIE OKRADALI SWOJEGO PRACODAWCĘ

Reklama

Policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńsku poprzez długoterminowe i skrupulatne działania doprowadzili do zatrzymania trzech bełchatowian w wieku 30, 33 i 35 lat, którzy do policyjnej celi trafili 2 maja 2016 roku. Początkowo kryminalni ustalili, że na terenie jednej z posesji w miejscowości Barczkowice (gmina Kamieńsk) znajduje się dużo elementów rusztowań, które mogą pochodzić z przestępstwa. Informacje te potwierdziły się.

Okazało się, że tego typu elementy zostały ukradzione w 2011 roku z jednej z bełchatowskich firm wypożyczających rusztowania.

– Elementy te zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy a następnie przekazane prawowitemu właścicielowi. Policjanci zajmujący się tą sprawą dowiedli, że sprawcy w ciągu ośmiu  miesięcy 2011 roku ukradli i sprzedali metalowe elementy warte 115 tysięcy złotych. Śledczy ustalili, że w tym przestępczym procederze każdy z zatrzymanych miał do wykonania określone zadanie. Mężczyźni wykorzystywali swoje ówczesne stanowiska: brygadzisty, magazyniera i kierowcy. Ustalali plan działań, zgodnie z którym postępowali. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży dzielili między sobą. Zatrzymani zostali przez pracodawcę zwolnieni w 2011 roku, kiedy to nabrał podejrzeń, co do ich uczciwości – wyjaśnia rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Komorowska.

Zebrany materiał pozwolił na postawienie zatrzymanym sześciu zarzutów kradzieży. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przy czym, sąd w takiej sytuacji może orzec dodatkowo obowiązek naprawienia szkody.

(info: KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD