ZAGRANICZNE STAŻE DLA UCZNIÓW „MECHANIKA”

Reklama

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku otrzymał wsparcie finansowe Komisji Europejskiej w kwocie 60 079 euro na realizację staży zagranicznych w Niemczech dla uczniów Technikum Mechaniczno-Budowlanego.

Z zagranicznych staży, dzięki pozytywnej ocenia projektu „Radomszczański absolwent z zagranicznym doświadczeniem” skorzystają uczniowie kształcących się na kierunkach: technik mechanik, technik budownictwa oraz technik pojazdów samochodowych.

Projekt mobilności edukacyjnej Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu Erasmus+ w ramach Akcji 1. w sektorze Kształcenie i Szkolenie Zawodowe ułatwi uczniom szkoły nabycie wiedzy i umiejętności  przydatnych w rozwoju osobistym i przyszłym zdobyciu zatrudnienia, również za granicą. Realizacja projektu rozpocznie się w listopadzie 2016 roku i zakończy się w październiku 2017 roku. 25 uczniów Technikum Mechaniczno-Budowlanego wyjedzie na  4-tygodniowe staże w niemieckich przedsiębiorstwach. Należy wspomnieć, że młodzież „Mechanika” uczestniczyła w projekcie mobilności w 2013 roku, co przyczyniło się w dużym stopniu do podniesienia ich atrakcyjności na rynku pracy poprzez rozwój kompetencji personalnych, językowych i zawodowych. Współpraca międzynarodowa wpłynie pozytywnie na efekty uczenia się osiągane przez uczestników projektu, w tym również na funkcjonowanie placówki w środowisku lokalnym. Koordynatorem projektu będzie nauczycielka języków obcych ZSP 1 w Radomsku Aldona Skiba.

(info: ZSP nr 1 w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD