Sytuacja epidemiczna w Łódzkiem dalej jest trudna

Reklama

Od dwóch tygodni widać coraz więcej pacjentów wymagających hospitalizacji. Lekarze wskazują, że większość chorych to teraz osoby młode, wieku 30-40 lat. W szpitalu tymczasowym w Hali Expo przebywa obecnie 159 pacjentów, w tym 12 osób jest podłączonych do respiratora​.

Taka sytuacja nie występowała podczas dwóch pierwszych fal epidemii – zaznaczył dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi Krzysztof Zarychta. Poinformował również, że kluczowy będzie przyszły tydzień, w którym będziemy mogli oszacować czy trzecia fala zaczyna wyhamowywać.

Wojewoda łódzki podjął decyzję o ponownym przekształceniu szpitala w Zgierzu na placówkę jednoimienną. Dla pacjentów chorych na COVID-19 przygotowanych jest tam łącznie 450 łóżek.


Drugi front walki z COVID-19 to szczepienia

W województwie łódzkim wykonano już ponad 460 tys. szczepień przeciwko COVID-19. Obecnie trwają szczepienia osób powyżej 60 roku życia. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się rejestracja osób urodzonych w latach 1962 – 1973.

Naszym celem jest zaszczepienie, przynajmniej pierwszą dawką szczepionki, wszystkich chętnych mieszkańców do końca sierpnia 2021 – zaznaczyła pełnomocnik wojewody łódzkiego ds. szczepień Jolanta Kowali-Gęsiak.

To jak szybko poradzimy sobie z epidemią, w dużej mierze zależy od nas samych. Dlatego tak ważne jest, aby być odpowiedzialnym i przestrzegać prostych zasad: zachowywać dystans, nosić maseczki i ograniczać kontakty społeczne do minimum.

(Info: Łódzki Urząd Wojewódzki)


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD