MEBIN

Szczepienia przeciw COVID-19. Ruszyła rejestracja seniorów powyżej 70. roku życia

Robutkowo

Ruszyły zapisy na szczepienie dla osób 70+. Od tygodnia na szczepienie zapisują się seniorzy po 80 roku życia.

Rejestrując się na szczepienie, senior wybiera konkretny punkt, w którym może się zaszczepić. Umawia się też na konkretny termin i godzinę, w których zostanie przyjęty w punkcie szczepień.

Seniorzy mogą umawiać się na termin szczepienia na trzy sposoby: telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień.

Telefonicznie

Aby zarejestrować się telefonicznie należy zdzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989.  Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Osoby starsze mogą zarejestrować ich bliscy. Podczas rejestracji będzie można wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie na wskazany wcześniej numer przyjdzie wiadomość z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Po przyjęciu pierwszej dawki, pacjent zostanie zapisany na przyjęcie drugiej dawki bezpośrednio w punkcie szczepień.

Elektronicznie -rejestracja online

Seniorzy mogą również zarejestrować się online przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl.

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu pacjenta. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie odpowiadał, istnieje możliwość skorzystania z dostępnej wyszukiwarki i wskazania dogodnej daty i lokalizacji.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, pacjent otrzyma powiadomienie SMS. Aby skorzystać z tego sposobu rejestracji należy posiadać profil zaufany. Osoby, które dotychczas go nie założyły, powinny skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

Kontakt z wybranym punktem szczepień

Istnieje możliwość rejestracji na szczepienie, poprzez kontakt z wybranym punktem szczepień. Takich miejsc w Radomsku jest 6. Ich lista dostępna jest na stronie www.gov.pl

Czytaj też: Program „Wspieraj Seniora” nadal trwa, skorzystaj z pomocy!!

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW