„SZCZĘŚLIWA SIÓDEMKA”: POBIEGNĄ DLA MARCINA

Reklama

Założyciele, członkowie i sympatycy Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko oraz drużyny „Biegacze w Radomsku” chcą pomóc niepełnosprawnemu Marcinowi Kolasińskiemu. Organizują bieg pod hasłem „Szczęśliwa Siódemka”.

Radomszczański Bieg Charytatywny „Szczęśliwa Siódemka” ma być imprezą cykliczną. Pierwsza jej edycja zostanie dedykowana Marcinowi Kolasińskiemu. Mężczyzna uległ wypadkowi i potrzebuje nowej protezy nogi.

– Amputowano mi nogę na poziomie podudzia (poniżej kolana) w wyniku wypadku w pracy. Zostałem przyciśnięty przez duży element. Najważniejsze że udało się uratować kolano. Obecnie jestem po dwóch reamputacjach. Niestety obecnie walczę z bakterią, która znajduje się w ranie. Pierwszą reamputację miałem w listopadzie i od tego czasu czekamy na zagojenie się rany. Przez bakterię jest to bardzo powolny proces. Po zagojeniu się rany możliwe będzie zaprotezowanie. Proteza w przyszłości będzie mocowania na podciśnieniu Unity. Niestety rehabilitacja jest bardzo długa i muszę się od nowa nauczyć chodzić i opanować protezę w 100 procentach, żebym mógł normalnie funkcjonować jak przed wypadkiem – mówi Marcin Kolasiński.

Każdy, kto chce pomóc Marcinowi w powrocie do zdrowia, może wziąć udział w biegu. Impreza odbędzie się 29 kwietnia 2018 r. Start zaplanowany jest w lesie na Suchej Wsi.

– Bieg ma na celu promowanie aktywności fizycznej oraz zbiórkę środków dla potrzebującej osoby.  Będzie to Impreza cykliczna. W tym roku chcemy zebrać środki dla Marcina Kalasińskiego, który potrzebuje nowej protezy. Osoby biorące udział w imprezie będą miały do pokonania dystans 7 km w obliczu pięknej radomszczańskiej przyrody. Dadzą w ten sposób szczęście potrzebującej osobie – opowiada Sebastian Pierzchalski, założyciel grupy „Biegacze w Radomsku”.

Zapisy na bieg prowadzone są na stronie http://biegamy.radomsko.pl/bieg-charytatywny/

POBIERZ REGULAMIN BIEGU

Patronat nad imprezą objęła redakcja dwutygodnika „Pomiędzy Stronami” oraz portalu www.pulsradomska.pl

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD