TAKSÓWKI Z DODATKOWYM OZNAKOWANIEM

Reklama

Podczas Sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę o obowiązku dodatkowego oznakowania taksówek, która pozwoli na ujednolicenie oznaczeń taksówek na terenie Radomska.

Uchwała podjęta przez Radę Miejską jest odpowiedzią na oczekiwania środowiska radomszczańskich taksówkarzy. Obowiązek dodatkowego oznakowania pojazdów (tylko taksówek) dotyczy przewoźników wykonujących przewozy na podstawie licencji wydawanej przez Prezydenta Miasta Radomsko. Pojazdy mają zostać oznaczone poprzez:

– emblemat o wymiarach 23x12cm z wizerunkiem herbu i flagi Radomska, napisem „Radomsko” oraz numerem licencji, który ma zostać umieszczony w sposób widoczny na lewych i prawych drzwiach taksówki,

– cennik usług przewozowych, który znajdować ma się wewnątrz i na zewnątrz taksówki w widocznym dla pasażera miejscu.

Emblemat wykonany będzie z materiału zapewniającego bezszkodowy dla karoserii montaż i demontaż oraz wydawany nieodpłatnie przez organ udzielający licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką. Przedsiębiorcy zobowiązani są do zmiany posiadanych oznaczeń na zgodne z uchwałą nie później niż 3 miesiące od wejście w życie uchwały.

W przypadku zaprzestania prowadzenia działalności polegającej na przewozie osób taksówką, dodatkowe oznaczenia powinny zostać usunięte, natomiast w przypadku zawieszenia działalności, powinny zostać zaklejone.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD