Select

Szpital Powiatowy w Radomsku z nowym echokardiografem

Jubiler Ako

W radomszczańskim szpitalu zakończyła się kompleksowa modernizacja Pracowni USG Serca, funkcjonującej w ramach Oddziału Kardiologicznego. W odnowionej pracowni zainstalowany został także nowy sprzęt medyczny – nowoczesny echokardiograf.

Echokardiograf to urządzenie służące do badania struktur serca i dużych naczyń krwionośnych za pomocą ultradźwięków. Umożliwia nieinwazyjną ocenę serca, a także ocenę ruchu mięśnia sercowego i zastawek wewnątrzsercowych oraz przepływ krwi w obrębie przedsionków i komór serca w tym dużych naczyń sercowych (aorta, żyły główne, tętnica i żyły płucne) i naczyń wieńcowych.

Wartość zakupionego aparatu wyniosła 270 995.84 tys. zł i została sfinansowana w znacznym stopniu ze środków budżetu państwa (wartość dofinansowania – 250 000,00 zł).

Nowoczesny echokardiograf został zakupiony w ramach Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2021 (zadanie: doposażenie w aparaty USG z możliwością echokardiografii celem diagnozowania i leczenia chorób układu krążenia w roku 2021).

fot. Szpital Powiatowy

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD