Szpital z Radomska zakupił nowy sprzęt okulistyczny

Szpital Powiatowy w Radomsku zakupił nowy sprzęt do badania narządu wzroku.


Okulistyka to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie specjalizacji lekarskich.

Każdy gabinet okulistyczny z założenia jest wyposażony w skomplikowany sprzęt do badania narządu wzroku i nierzadko zajmuje dużą przestrzeń. Wynika to z konieczności badania tylnej części oka, pola widzenia i innych zmiennych, które nie są dostępne bez użycia specjalistycznej aparatury.

Idąc tym tropem przyszedł czas na zmiany. Właśnie zamontowaliśmy nowy unit okulistyczny firmy HAYNE. Dwa blaty na urządzenia okulistyczne, przesuwny regulowany fotel podnoszony elektrycznie, kolumna aluminiowa z możliwością mocowania ramienia foroptera, lampa LED z regulacją natężenia oświetlenia, mocowany pod blatem uniwersalny uchwyt na podbródek lampy szczelinowej, to tylko niektóre cechy naszego nowego urządzenia – mówią przedstawiciele szpitala.

Nowy unit okulistyczny to podstawa wyposażenia gabinetu. Odpowiednio dobrana jednostka to odpowiedni wygląd i design, a przede wszystkim ergonomia i komfort badania wzroku – zarówno dla okulisty, jak i dla pacjenta, którzy mogą już korzystać z nowego urządzenia.

Całkowity koszt urządzenia to około 28 tyś. zł. Zostało ono zakupione ze środków własnych placówki.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD