Szpitalne sale gotowe na małych pacjentów. Brak jednak pediatrów oraz kierownika oddziału pediatrycznego

Reklama

W środę, 10 stycznia odbyła się konferencja prasowa z przedstawicielami Szpitala Powiatowego w Radomsku oraz Starostwa, w sprawie ponownego otwarcia oddziału pediatrycznego. Choć wszystko jest gotowe, problem wciąż jest ten sam – brak chętnych na objęcie stanowiska kierownika oddziału oraz lekarzy pediatrów.


Oddział pediatryczny z izbą przyjęć jest w pełni przygotowany i czeka na przywrócenie swojego funkcjonowania. Podczas konferencji odbyła się wizytacja sal chorych oraz przedstawienie podejmowanych działań mających na celu otwarcie pediatrii w radomszczańskim szpitalu.

Pediatria to 18 łóżek przystosowanych do wieku małego pacjenta, fotele do spania dla opiekuna dziecka, toalety przystosowane także dla osób niepełnosprawnych oraz kuchnia. Dysponujemy także izolatką z oddzielną toaletą. Wszystko czeka tylko na chętnego do podjęcia pracy na stanowisku kierownika oddziału pediatrycznego, który będzie spełniał wymagane kryteria. Konkurs ogłoszony jest już kolejny raz, nadal bez efektów – podkreślił zastępca dyrektora Andrzej Kałmuk.

Oddział jest gotowy do przyjęcia i leczenia najmłodszych mieszkańców naszego region. Zapewniony jest personel średniego szczebla. Do uruchomienia tak potrzebnego oddziału pediatrycznego poszukujemy lekarzy pediatrów. Uciekaliśmy się do różnych metod poszukiwania kandydatów, jesteśmy otwarci na rozmowy dotyczące podjęcia współpracy z radomszczańskim szpitalem. Warto podkreślić, że nie tylko nasza jednostka boryka się z brakiem lekarzy pediatrów, to problem ogólnopolski – wspomniała starosta Beata Pokora.

Przedstawiciele władz starostwa wraz z dr Kałmukiem zaapelowali do chętnych podjęcia pracy na stanowisko kierownika oddziału pediatrycznego w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Przypominamy: aby zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko Kierownika Oddziału Dziecięcego z Izbą Przyjęć, wymagane są kwalifikacje – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 lipca 2011 r. w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami. (Dz. U. Nr 151, poz. 896).

Dokumenty należy złożyć w ciągu 14 dni od ukazania się ogłoszenia na adres: Szpital Powiatowy w Radomsku, 97-500 Radomsko ul. Jagiellońska 36, w zamkniętej kopercie z adnotacją “Nabór na stanowisko kierownika oddziału dziecięcego z izbą przyjęć” wraz z imieniem, nazwiskiem, adresem i numerem telefonu kontaktowego kandydata.

Szczegóły oferty można znaleźć na stronie szpitala pod “Ogłoszenie o naborze na stanowisko kierownika oddziału dziecięcego z izbą przyjęć“.


Czytaj też: Smog znów atakuje. Fatalna jakość powietrza w mieście. Radomsko w smogowym rankingu PAS

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD