Luxbud

Terytorialsi na znaczkach Poczty Polskiej

Jubiler Ako

Poczta Polska wprowadziła obiegowy znaczek pocztowy Wojsk Obrony Terytorialnej. Nakład nowego wydawnictwa to okrągły milion sztuk.

– „Przyszło nam żyć w trudnych czasach – jak nigdy wcześniej, dzisiaj widzimy jak ważna jest promocja postaw obronnych, a także łączenie wysiłku różnych instytucji na polu budowy odporności państwa. To właśnie ta myśl stoi za zaprezentowanym dzisiaj znaczkiem” – podkreślił gen. dyw. Wiesław Kukuła.

Generał odniósł się do charakteru obu formacji: – „Poczta Polska podobnie jak WOT ma charakter terytorialny i jest obecna niemal w każdym miejscu Polski – dla wielu Polaków jest wręcz atrybutem państwa!”, jak również do faktu, że ponad 160 pracowników Poczty Polskiej pełni Terytorialną Służbę Wojskową.

Na znaczku przedstawiono wizerunek żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej, a w prawym dolnym rogu motto „Zawsze gotowi, zawsze blisko”. Wraz ze znaczkiem została również wydana okolicznościowa koperta FDC z naklejonym znaczkiem pocztowym, ostemplowana okolicznościowym datownikiem. Koperta FDC będzie wydana w nakładzie 1.370 egzemplarzy z przeznaczeniem do placówek specjalistycznych PP na terenie Polski, które zajmują się filatelistyką.

Czytaj też: Terytorialsi oddali krew

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD