TRADYCJA I ŚPIEW W ZAGRODZIE TATARSKIEJ

Reklama

Sezon wakacyjny w Zagrodzie Tatarskiej został rozpoczęty. Zainaugurowano go patriotycznym piknikiem ph. „Patriotyzm jest w nas”.

W niedzielne (8 lipca) popołudnie dla licznie zgromadzonej publiki wystąpiła młodzież ze szkolnego chóru z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Radomsku. Dzieci do występu przygotowała Julita Sadawa.  Mieszkańcy Radomska pieśni patriotyczne wysłuchali nie tylko w wykonaniu szkolnego chóru. Wiązankę pieśni patriotycznych usłyszeli też dzięki chórowi  „Złocisty Promień” pod dyrekcją Jana Mielczarka.  Wspólnych śpiewów nie zabrakło.

Jak i warsztatów plastycznych, podczas których chętni mieli okazję zrobienia biało-czerwonego kotyliona oraz wspólnego spożywania „partyzanckiej grochówki.”

Organizatorem wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 w Radomsku oraz  Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku. Impreza została zorganizowana w ramach akcji „Lato w muzeum i Zagrodzie Tatarskiej”.

Kolejna letnia akcja w Zagrodzie odbędzie się 22 lipca. Wówczas o godz. 16.00 odbędzie się występ Zespołu Pieśni i Tańca „Tramblanka” z Opoczna.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD