Z ŻYCIA MIASTA

WIOLETTA PAL Z POPARCIEM SLD

Sojusz Lewicy Demokratycznej w jesiennych wyborach samorządowych nie wystawi swojego kandydata na urząd prezydenta Radomska. Udzielna jednak poparcia Wioletcie Pal, którą przed kilkoma dniami poparło też Prawo i Sprawiedliwość. Ona sama zapowiada start w wyborach z własnego komitetu wyborczego.

– Po tym, jak inna partia udzieliła jej poparcia, kandydatka zaapelowała o poparcie innych partii i organizacji społecznych. Nasze poparcie jest odpowiedzią na ten apel – zauważył podczas dzisiejszej konferencji prasowej Arkadiusz Ciach.

Poparcie PiS udzielone Wioletcie Pal, jak zauważa Ciach, upewniło członków radomszczańskiego SLD w przekonaniu, iż jest to kandydatka, która może pogodzić wiele ugrupowań.  – Z panią Pal odbyliśmy szereg rozmów. Po tych rozmowach odnosimy wrażenie, że jesteśmy bardzo blisko siebie, jeżeli chodzi o sześć obszarów, które dla SLD są bardzo ważne – stwierdził.

A oto co zbliżyło SLD do Wioletty Pal:

  1. Dzieci, młodzież, edukacja i sport.
  2. Polityka senioralna
  3. Ekologia
  4. Pomoc społeczna i mieszkalnictwo
  5. Radomsko miasto obywatelskie
  6. Wzorowa praca urzędu miasta i podległych mu spółek

Decyzję o poparciu Wioletty Pal 30 czerwca 2018 r. podjęła Rada Miejska SLD. –  Poparcie pani Pal zostało udzielone pod jednym warunkiem. Mianowicie, że będzie – tak jak zapowiada, ubiegała się o prezydenturę z komitetu wyborczego wyborców, swojego autorskiego – zauważa Arkadiusz Ciach. – Przeprowadziliśmy też referendum wśród naszych członków mieszkających na terenie miasta. Mamy pełne poparcie dla naszego zachowania. Innymi słowy: Sojusz Lewicy Demokratycznej udziela pełnego poparcia Wioletcie Pal. To jest już przesądzone – dodaje.

Tagi
Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Żenada. Raczej nie mają kogo wystawić, chyba że to SLDowe dziewczę nikomu szerzej nie znane, nie mające nic mądrego do powiedzenia, zresztą podobnie jak Pan Ciach. Tzw. „POCAŁUNEK ŚMIERCI” dla Pani Wioli. Coś a la Broniu Komorowski dla PO czy Petru Swetru dla Nowoczesnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close
Close